راه هایی برای بهبود طراحی سایت

با توجه به اهمیت روزافزون فضای مجازی، افراد سعی دارند برای رونق کسب و کار خود گامی در این دنیای فناوری بردارند. طراحی یک سایت خوب، یکی از راه هایی است که شما می توانید جایگاه خود را در فضای مجازی محکم کنید. برای بهبود طراحی سایت راه های زیادی وجود دارند که شما با توجه به آنها و پیروی از استانداردهای جهانی، می توانید آنچه که مورد نیاز است را ارائه دهید. ساخت و طراحی وب سایت این امکان را به شما می دهد تا در زمینه ی کاری خود تبلیغات لازم را انجام دهید و همزمان از آن راه به کسب درآمد بپردازید. با بهبود طراحی سایت خود این امکان برای شما مهیا می شود که به راحتی و بدون هیچ گونه مانعی به اهداف خود دست پیدا کنید.

بهبود طراحی سایت

امروزه بیشتر افراد علاقه دارند تا برای خود و کسب و کارشان یک سایت طراحی کنند. گاهی اوقات افراد با صرف هزینه های زیاد، باز هم از نتیجه ی کار خود راضی نیستند و به آنچه که به دنبال آن بودند دست پیدا نمی کنند. از آنجایی که مردم در تلاش هستند تا اطلاعات موجود در سایت آن ها برای تمامی گروه های جامعه در دسترس باشد، باید با در نظر گرفتن نکات کلیدی طراحی سایت برای بهبود آن تلاش کنند. در این مقاله با توجه به نکاتی که برای طراحی سایت خود نباید آن ها را فراموش کنید، می توانید حداکثر تلاش خود را برای بهبود طراحی سایت انجام دهید. بهبود طراحی سایت به شما کمک می کند تا بازدید بیشتری داشته باشید و بالطبع رتبه شما در موتورهای جستجو ترفیع پیدا کند.

 بهبود طراحی سایت

افزایش سرعت سایت عامل اصلی بهبود طراحی سایت

سایت های زیادی هستند که در آن ها محتوای عالی و مفیدی به نمایش گذاشته می شوند، اما عدم توجه به فاکتورهایی از قبیل سرعت بارگذاری سایت باعث شده است که آن سایت ها مخاطبین زیادی نداشته باشند. همیشه به یاد داشته باشید در صورتی که سرعت بارگذاری سایت شما بیش از 8 ثانیه به طول انجامد، احتمال اینکه مخاطب از بازدید از سایت شما پشیمان شود بالای 90 درصد است. بنابراین یکی از مهمترین عوامل بهبود طراحی سایت، توجه به مؤلفه هاییست که در سرعت سایت تأثیر مستقیم دارند. شما می توانید با استفاده از وب سایت هایی نظیر GETMetrix متوجه شوید که آیا سرعت بارگذاری سایت شما خوب است یا خیر. برخی از عوامل از جمله فضای اینترنتی که وب سایت بر روی آن قرار دارد، تصاویر، فایل ها، مقدار استفاده از کدهای مختلف، استفاده از تگ و غیره همگی در بهبود طراحی سایت شما نقش مهمی دارند.

 بهبود طراحی سایت

سهولت در کار کردن با سایت

برای بهبود طراحی سایت باید از هر عاملی که باعث سردرگم شدن کاربر می شود، پرهیز کنید. عدم استفاده از منوهای پیچیده یکی از مهم ترین مشکلات و نقص هاییست که در طراحی بسیاری از سایت ها به آن توجه نمی شود. طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند به آنچه که به دنبال آن است دست پیدا کند. برای بهبود طراحی سایت، کوتاه ترین و بهترین مسیر را برای دسترسی کاربران به مطالب و بخش های مختلف سایت ایجاد کنید. مدیریت محتوا و همچنین ایجاد یک منو و مسیریابی آسان نقش بسیار مهمی در بهبود طراحی سایت دارد. برای این کار شما می توانید قسمت های پربازدید سایت خود را در منوهایی در بالا یا در کنار سایت خود طراحی کنید تا همه چیز مشهود باشد. سایت شما باید طوری طراحی شود که کاربر بتواند با حداقل تعداد کلیک به آنچه که می خواهد دست پیدا کند.

 بهبود طراحی سایت

استفاده از عکس های مناسب برای بهبود طراحی سایت

استفاده از عکس یکی از بهترین راه ها برای طراحی سایت و جلب توجه مخاطبان می باشد. استفاده از عکس های مرتبط با حجم مناسب یک شیوه ی عالی برای بهبود طراحی سایت می باشد. فراموش نکنید تمام عکس هایی که در وب سایت خود استفاده می کنید، باید حتماً دارای تگ باشند. گاهی اوقات این احتمال وجود دارد که سرعت اینترنت پایین باشد یا اینکه عکس ها به درستی بارگذاری نشوند، شما با استفاده از تگ ها می توانید این ایده را به کاربران خود بدهید که عکس ها در چه موردی هستند. بیاد داشته باشید گزینه Alt tag برای توصیف و اطلاع رسانی درباره تصویر مورد نظر است که به بهبود طراحی سایت کمک می کند.

 بهبود طراحی سایت

توجه به استانداردهای بهبود طراحی سایت

استانداردها یکی دیگر از عواملی هستند که باید در طراحی سایت حتماً در نظر گرفته شوند. استانداردها در بسیاری از موارد لازم الاجرا هستند تا شما بتوانید بدون هیچ گونه مشکلی به هدف مورد نظر خود دست پیدا کنید. برای مثال استفاده از فریم های زیاد در حین طراحی سایت شاید برای بعضی از کاربران خوشایند باشد، اما افراد زیادی هستند که با آن مشکل دارند و آن را یک امر مطلوب نمی دانند. فراموش نکنید توجه به استانداردهای طراحی وب سایت یک اصل مهم برای بهبود طراحی سایت شما به شمار می رود.

 بهبود طراحی سایت

نقش تولید محتوای خوب در بهبود طراحی سایت

یکی از مهم ترین عوامل در بهبود طراحی سایت، استفاده از محتوای بهینه و عالی است. هیچگاه سعی نکنید با سهل انگاری در تولید یک محتوا، کل سایت خود را زیر سؤال ببرید. کاربران در صورتی که با یک محتوای بی کیفیت و فاقد ارزش رو به رو شوند، کل مطالب سایت شما را اینگونه قلمداد می کنند و در بسیاری از موارد سایت شما را با یک ایده ذهنی نامناسب ترک می کنند. مطالب سایت شما باید به گونه ای باشد که برای تمامی مردم قابل فهم باشد و توجه افراد را به خود جلب کند. تولید محتوای خلاقانه باعث می شود مخاطب مدت زمان بیشتری برای سایت شما صرف کند و در نهایت با یک حس خوب سایت شما را ترک کند.

 بهبود طراحی سایت

برخی نکات کلی درباره بهبود طراحی سایت

علاوه بر مواردی که در بالا درباره آن ها توضیح داده شد، نکات دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید با توجه به آنها در طراحی سایت خود موفق تر باشید. برخی از فاکتورها عبارتند از: انتخاب رنگ مناسب، متن هایی با حجم مناسب، گرافیک، اشکالات نگارشی، استفاده بیش از حد از بنرهای تبلیغاتی، استفاده از انیمیشن بیش از حد، لینک های بدون مقصد و غیره. شما با بررسی تمام این نکات بهبود طراحی سایت می توانید یک سایت کاملاً عالی طراحی کنید که در موتورهای جستجو رتبه بندی خوبی داشته و رضایت کاربران را نیز می تواند به آسانی جلب کند.