بررسی چک لیست طراحی سایت شرکتی

پس از طراحی یک سایت اینترنتی برای اطمینان از اثربخشی و کارایی این سایت اینترنتی باید چک لیست طراحی سایت را آماده کنیم. مهمترین چک لیست طراحی سایت شامل معیارهای سئو و طراحی وب می باشد که برای بهینه سازی مطالب موجود در یک سایت انجام می شوند. چک لیست سئو به عنوان فاکتورهای اثرگذاری سایت محسوب می شوند، پس به هیچ عنوان نادیده گرفته نمی شوند. محتواهای یک سایت، لینک ها و متا تگ ها همگی جزو چک لیست طراحی سایت محسوب می شوند.

چک لیست طراحی سایت و کاهش جاوا اسکریپت:

یکی از چک لیست های طراحی سایت  استفاده از کدهای جاوا اسکریپت می باشد . اگر چه استفاده از این فایل ها  در بین طراحان سایت متداول است اما اثرگذاری فایل های جاوا اسکریپت ممکن است متعدد باشد. همچنین زمانی که نیاز است این فایل ها بارگذاری شوند را در نظر داشته باشید. استفاده از کدهای css3 گاها می تواند جایگزین خوبی برای کاهش جاوا اسکریپت باشد. در چک لیست طراحی سایت می توانید از کدهای دیگری هم به جای جاوا اسکریپت استفاده نمایید.

 بررسی امنیتی بخش های مدیریتی و بررسی سرعت بارگذاری سایت بر روی گوشی موبایل:

یکی از مهمترین بخش های چک لیست طراحی سایت  بخش های مدیریتی می باشد. این بخش ها می تواند شامل تولید محتوای سایت باشد و شامل بارگذاری تصاویر سایت هم می شود. همچنین در چک لیست طراحی سایت باید به بارگذاری یک سایت بر روی گوشی های موبایل توجه کنید، زیرا معمولا بیشتر کاربران از گوشی های موبایل برای بازدید  سایت استفاده می کنند . افزایش سرعت بارگذاری بر روی گوشی موبایل باعث می شود که بازدید سایت شما هم بیشتر شود. پس می تواند در محبوبیت و افزایش سئوی سایت شما موثر باشد. چک لیست مدیریتی در واقع سایت شما را کنترل می کند که مطالب آن، محتوای برتر و به روز باشند.

 چک لیست طراحی سایت

بررسی فشرده سازی تصاویر در قالب سایت:

یکی از مهمترین بخش های چک لیست طراحی سایت فشرده سازی تصاویر در قالب سایت ها می باشد که این عمل برای افزایش زیباسازی و طراحی سایت های نوین بسیار پر اهمیت می باشد. عکس هایی که بارگذاری می شوند  باید کاملا مرتبط با پخش های مطلب مورد نظر باشند و شفافیت کامل را داشته باشند. همچنین در طراحی سایت به این نکته توجه کنید که عکس هایی را که بارگذاری می کنید کم حجم باشند تا سریع تر در صفحه وب بارگذاری شوند. حالت فشرده سازی در قالب سایت به طور کلی به 2 صورت lossy و lossless انجام می شود. فشرده سازی این عکس ها باعث می شود که سایت شما کم حجم تر شود و همچنین می توانید در سایت خود از تعداد تصویر بیشتری استفاده کنید. اگر بتوانید به درستی این عمل را انجام دهید می توانید بدون کاهش رزولوشن و شفافیت تصاویر به راحتی آنها را مطابق با اندازه مورد نیاز در سایت تنظیم کنید.

 چک لیست طراحی سایت

بررسی عدم وجود کد خطا در  کدهای خروجی HTML:

همانطور که می دانید هنگامی که مرورگر یک سرور را فرا می خوانید اطلاعات از سرور به شکل کدهایی به مرورگر ارسال می شود این اطلاعات خروجی به شکل کدهای HTML نمایش داده می شوند . در زمان چک لیست طراحی سایت این بخش ها بازبینی می شوند تا کدها به صورت صحیحی به سرور منتقل شوند. در غیر این صورت اطلاعات به صورت صحیح بر روی نمایشگر شما نمایش داده نمی شوند.  در واقع چک لیست طراحی سایت حاصل کدنویسی های طراحان وب می باشد که در انتها به صورت کدهای HTML نمایش داده می شود.

 چک لیست طراحی سایت

بررسی وضعیت رسپانسیو  در اندازه های موبایل و تبلت :

یکی از کارهایی که در چک لیست طراحی سایت انجام می شود، چک لیست وضعیت رسپانسیو  در اندازه های مختلف برای موبایل و تبلت می باشد. این روشی است که باعث می شود شکل سایت بسته به عرض نمایشگر تغییر کند. اگر در چک لیست طراحی سایت این بخش رعایت نشود تصاویر در اندازه نمایشگر مانیتور نمایش داده نمی شوند و در نتیجه نیمی از مطالب دیده نمی شود. در این روش سایت به گونه ای طراحی می شود که در هر ابعادی از نمایشگر مطالب متناسب با آن نمایش داده شوند. اگر چک لیست طراحی سایت شما در این بخش درست نباشد به مراتب مخاطبان کمتری از سایت شما بازدید می کنند و اگر هم بازدید شود مخاطبان کمتر در سایت می مانند در نتیجه سئو سایت شما به مراتب پایین تر می آید. به دلیل اینکه استفاده از مرورگرهای گوشی  بر کامپیوتر ها پیشی گرفته است به تازگی گوگل اعلام کرده است که در آینده نزدیک قصد دارد صفحات وب در حالت موبایل را نیز برای ایندکس کردن محتوا در نظر بگیرد .

 چک لیست طراحی سایت

بررسی عملکرد صحیح سایت در مرورگر های متداول :

یکی از مهمترین بخش چک لیست های طراحی سایت این است  که سایت در مرورگرهای متداول مانند گوگل به صورت صحیحی نام گذاری شود و به راحتی در دسترس قرار بگیرد. بررسی عملکرد صحیح سایت در این مرورگرها باید هر روز چک شود تا تمامی عناوین به راحتی نمایش داده شوند. چک لیست عملکرد صحیح سایت شامل طراحی سایت، عکس ها و محتواهای موجود در سایت می شود که باید هر روز چک شوند تا تمامی مطالب به روز باشند. بررسی وضعیت خطا 404 یکی از بخش هایی است که در چک لیست طراحی سایت باید در بخش عملکرد صحیح سایت مورد بررسی قرار گیرد.

 چک لیست طراحی سایت

بررسی اصول رعایت سئو در چک لیست طراحی سایت:

همانطور که می دانید سئو یک سایت با افزایش مخاطب آن ارتباط مستقیم دارد. معیارهای سئو طبق قوانین گوگل مورد بررسی قرار می گیرند. شاید بتوان گفت که یکی از مهمترین بخش های چک لیست طراحی سایت شامل رعایت قوانین سئو می شود. در حالی که اگر شما به درستی از قوانین سئو استفاده نکنید هر چند که مطالب سایت شما پر محتوا باشد اما برای بینندگان نمایش داده نمی شود. چک لیست قوانین سئو  شامل  تگ هایی است که شما استفاده می کنید و بک لینک ها، رعایت اصل کپی رایت در محتوای تولید شده در سایت و سایر عواملی است که به سئو سایت مرتبط می شود. قوانین سئو هر روزه  با پیشرفت تکنولوژی در حال تغییر هستند به همین دلیل به متخصصانی نیاز دارد که همیشه به این قوانین تسلط کامل داشته باشند.در صورتی که از سئو کلاه سیاه در طراحی سایت استفاده شده باشد این سایت متحمل جرائم نقدی و غیر نقدی خواهد شد.....

 چک لیست طراحی سایت