URLهای تمیز برای موتور جستجوگر (SEF)

URLهای تمیز برای موتور جستجوگر (SEF)

 

URLهای تمیز یا همان URLهای دوستانه برای موتورهای جستجو برای خواندن و جستجوی وب، ساده، تمیز و آسان هستند. اگرچه سال های زیادی ست که من از URLهای تمیز به عنوان پیش فرض استفاده می کنم اما شما برای موفقیت و ارتقا رتبه بندی سایت خود در گوگل، هیچ نیازی به تمیز کردن URLها در معماری سایت تان ندارید و این موضوع توسط گوگل درسال 2008 تایید شده است.

در حقیقت استفاده از URLهای تمیز تفاوت قابل ملاحظه ای در رتبه بندی گوگل بوجود نمی آورد و من در این سال ها به تجربه دریافته ام که اگر URLهای تمیز به تنهایی استفاده شوند در مرتبه دوم، سوم یا حتی در مرتبه ای بالاتر موثرند. اگرچه داشتن کلمات کلیدی در URLها مزیت کمی دارد ولی مزیتی قابل اثبات است.

گوگل ممکن است به دلیل خاصیت نام فایل/ صفحه انواعی از ارتباط را به صفحه پاداش دهد. اگر این کار را انجام دهد باید آن را سئو و بهینه سازی کنید و عملا غیر ممکن است که فاکتورهای رتبه بندی را با اطمینان از هم جدا کنید.

تفکر این است که اگر URLهای شما تمیز باشند ممکن است شما کمکی را در صفحات نتایج موتورهای جستجو دریافت کنید به این دلیل که شما به جای پارامتر یا session ID که اغلب گوگل با آن مبارزه می کند از کلمات کلیدی در نام صفحه واقعی استفاده می کنید.

 

زمانی که افراد در انجمن ها با URLها به عنوان لینک به صفحه شما وصل می شوند تا حدودی قابل تشخیص و شناسایی هستند. بنابراین منصفانه است که بگوییم شما کمکی را دریافت می کنید زیرا کلمات کلیدی در متن پشتیبان حقیقی به سایت شما وصل می شوند و مجددا تاکید می کنم این مورد به کیفیت صفحه ای که به سایت شما متصل شده بستگی دارد. یعنی، اگر گوگل به آن صفحه اعتماد داشته باشد آنگاه رتبه صفحه (!) و مزایای متن پشتیبان را برای شما محاسبه خواهد کرد و البته، شما به محتوای قابل ذکر در سایت پشتیبان خود نیاز دارید.

 

گاهی اوقات باید کلمات توقف (Stop-wordها) را از یک URL حذف کنید و کلمات کلیدی مهم را در «عنوان صفحه» قرار دهید زیرا بسیاری از انجمن ها URLها را دستکاری و کوتاه می کنند. اکثر انجمن ها در سال 2018  ناموفق خواهند بود. در واقع عادت های قدیمی به سختی  از بین می روند. من اغلب ترجیح می دهم عبارت دقیقی را که هدف اصلی گوگل است، ببینم مانند زمانی که از گوگل درخواست رتبه بندی (URL) را دارم.

 

URLها را به روش زیر پیکربندی کنید:

  www.mabnatech.com /search-engine-friendly-URLs/

 

با اینکه گوگل بوت می تواند سایت هایی با URLهای پویا را پایش کند، باز هم بسیاری از وب مسترها بر این باورند که اگر نشانی های اینترنتی که حاوی متغیرهای متعدد و شناسه session هستند مهم تلقی نشوند ریسک بیشتری برای از بین رفتن URLها وجود خواهد داشت. (نظریه ) به عنوان یک معیار در سایت ها از URLهای تمیز استفاده کنید و سعی کنید URLها را تا آنجا که امکان دارد ساده نگه دارید و اصلا در این مورد نگران نباشید.

 

سادگی، هدف اصلی من در تمام مراحل بهینه سازی یک وب سایت برای عملکرد بهتر آن در گوگل است. گوگل، کلمات کلیدی را در URLها بررسی می کند، داشتن کلمه کلیدی در URL ممکن است تفاوت کمی در رتبه بندی سایت شما داشته باشد اما به طور بالقوه برای بهره مندی از مزایای یک جستجوی طولانی مفید خواهد بود.

 

 URL های مطلق و نسبی

توصیه من حفظ ثبات در تمام مواردی ست که تصمیم گرفته اید از آنها استفاده کنید. من URLهای مطلق را ترجیح میدهم.  این فقط یک الویت است. گوگل در صورت راه اندازی محلی به درستی توسعه خواهد یافت.  

https:// www.mabnatech.com /search-engine-optimisation/

/search-engine-optimisation.htm

 

آدرس نسبی فقط به این معناست که آدرس باید متناسب با سند لینکی باشد به آن وصل شده است و اگر صفحه را به سایت دیگری منتقل کنید آدرس نسبی دیگر کار نخواهد کرد. اما اگر آدرس مطلق باشد با انتقال صفحه به یک سایت دیگر آدرس از کار نمی افتد.

 

زیر شاخه ها یا فایل هایی برای ساختار URL

نمی توان با قاطعیت گفت که از لحاظ ارتقاء رتبه بندی مزایای واقعی استفاده از پوشه ها بیشتر است یا زیرپوشه ها. بنابراین برای آدرس دهی گاهی از پوشه ها و گاهی از زیرپوشه ها استفاده کنید. در حال حاضر بسیاری از CMSها از زیرپوشه ها برای آدرس دهی مسیر فایل خود استفاده می کنند. من با اطمینان به شما می گویم که گوگل می تواند با هر دو رابطه برقرار کند.

 

قبلا زمانی که ساخت یک سایت جدید را از صفر شروع می کردم فایل هایی مانند html. را ترجیح میدادم زیرا تصور می کردم آن ها «پایان خط» برای موتورهای جستجو هستند و زیر پوشه ها یا فهرست های راهنما تنها مجموعه ای از صفحات می باشند .

همچنین تصور می کردم که زمان لازم برای قابلیت اعتماد یک زیرپوشه خیلی بیشتر از یک فایل شخصی باشد و این موضوع بقدری مرا تحت تاثیر قرار داده بود که در اغلب وب سایت هایی که می ساختم از فایل ها استفاده میکردم.

 

تفاوت واقعی زیرپوشه ها و فایل ها بر اساس رتبه بندی گوگل است. معمولا، رتبه بندی ها در گوگل بیشتر توسط چگونگی ارتباط با صفحه و اعتبار صفحه مورد جستجو تعیین می شوند. در گذشته زیر پوشه ها به گونه ای متفاوت از فایل ها مورد بررسی قرار می گرفتند. زیر پوشه ها کمتر از صفحات و سایر زیر پوشه های موجود در سایت شما قابل اعتمادند و گاهی در گوگل کاملا نادیده گرفته می شوند. برای من این طور به نظر می رسید که زیرپوشه ها نسبت به سایر صفحات ( مثلا صفحات  html ) به زمان بیشتری برای شاخص بندی توسط گوگل نیاز دارند.

 

افرادی که درمورد دامنه های قابل اعتماد صحبت می کنند، اما برخی از قسمت های دامنه را ذکر نمی کنند، قابلیت اعتماد کمتری دارند. برخی افراد هنگام ایجاد سایت برای شما ادعا می کنند بیش از 4 سطح پوشه در مسیر فایل شما قرار نمی دهند اما شما هرگز متوجه این موضوع نخواهید شد. بنا براین کار خود را به افراد قابل اعتمادتری بسپارید.

 

گوگل بعضی از زیرپوشه ها را به گونه ای متفاوت مورد بررسی قرار میدهد و بهتر است شما بدانید گوگل در سال 2018 چگونه موضوعاتی که دارای برخی مزایا هستند را بررسی می کند. با این حال تصور میکنم در سال 2018  مسائل کمتری برای نگرانی و عناصر مهم بسیاری برای بررسی وجود داشته باشند.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.