نقش تگ های Alt در سئو و بهینه سازی سایت

 نقش تگ های Alt در سئو و بهینه سازی سایت

  

  تگ های ALT بسیار مهم هستند. در واقع تگ های ALT  بخش بسیار جذابی برای دریافت پاداش کار درستی است که انجام داده اید. همیشه وقتی عنوانی را در صفحه ای قرار می دهید کلمه کلیدی اصلی را در ALT قرار دهید.

تگ های Alt به وسیله  گوگل وBing  شمارش می شوند. پس در سئو و بهینه سازی بیش از حد آنها مراقب باشید. وب سایت های بسیاری به دلیل بهینه سازی بیش از حد عناصر نامریی در یک صفحه توسط گوگل مجازات شده اند.

تگ های ALT  یا به بیان دقیقتر، ویژگی ALT  را برای متن توصیفی که به بازدیدکنندگان کمک می کند استفاده کنید و تا حد ممکن آنها را منحصر به فرد نگه دارید درست مانند عناوین و توصیفات متای خود در صفحه .

تگ هایALT  خود را صرفا برای گوگل بهینه سازی نکنید بلکه آنها را برای انسان ها ، قابلیت دسترسی و قابلیت استفاده نیز بهینه سازی کنید.  حتی اگر با تمام تگ های image alt در صفحه خود آشنا نیستید حداقل از یک ALT  با ارزش Null  استفاده کنید تا افرادی که از نرم افزارهای  screen readers استفاده می کنند نیز بتوانند از صفحه شما لذت ببرند.

برای علاقه مندان آزمون ساده ای با توجه به ویژگی های  ALTانجام داده ام که مشخص می کند گوگل چه تعداد از کلماتی را که در متنIMAGE ALT استفاده شده است را می تواند انتخاب کند.

 

موضوع : تگ های ALT

به روز رسانی : 2017/11/08

 

 

 ویژگی عنوان باید زمانی استفاده شود که تصویر یک لینک به یک صفحه خاص است و حاوی اطلاعاتی است که هنگام کلیک کردن روی یک تصویر اتفاق می افتد. برای مثال، اگر با کلیک کردن روی یک تصویر، آن تصویر بزرگتر می شود باید چیزی شبیه به این عبارت را در عنوان نمایش دهید:  « نسخه بزرگتر از تصویر صندلی با طرح آناناس آبی».  ( جان میو از گوگل )

از آنجایی که گوگل بوت مستقیما تصاویر را نمی بیند معمولا ما روی اطلاعات ارائه شده در ویژگی alt تمرکز میکنیم. اگر ویژگی ها ارزشی را برای کاربران ارائه میدهند برای تکمیل ویژگی alt با عنوان و سایر ویژگی ها راحت باشید. برای مثال اگر تصویری از یک توله سگ در حال بازی با یک توپ داشته باشید (که این روزها خیلی پرطرفدار به نظر میرسد) می توانید برای این تصویر از عبارتی شبیه به این جمله برای ویژگی alt استفاده کنید: «بستی سگ کوچولوی من با یک توپ بولینگ بازی میکند». همچنین اگر لینکی برای این تصویر داشته باشید می توانید به نسخه بزرگ تر همان تصویر اشاره کرده و از عبارت « نمایش تصویر با وضوح بالا » برای ویژگی عنوان لینک استفاده کنید. ( بری از گوگل )

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.