نقشه سایت و نقش آن در سئو

نقشه سایت و نقش آن در سئو

 

نقشه سایت فایلی با فرمت xml روی سرور شماست که به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا به سادگی تمام صفحات سایت شما را crawl  و فهرست کنند. گوگل، یاهو و ماکروسافت از این پروتکل پشتیبانی میکنند اما اگر شما یک سیستم هدایتی مناسب در وب سایت خود داشته باشید که گوگل توسط آن بتواند به راحتی تمام صفحات سایت تان را crawl کند و شاخص بندی را انجام دهد، از نظر فنی و تخصصی برای سئو  و بهینه سازی نیازی به نقشه سایت نخواهید داشت.

 

اگرچه گوگل به تازگی اعلام کرده است که xml و RSS هنوز هم روشهای مفیدی برای کشف محتوی هایی است که در سایت شما بروزرسانی شده اند. اما اگر گوگل بتواند صفحات متعدد وب شما را با خزیدن در وب سایت شما پیدا کند، در این صورت صفحات وب شما بدون نقشه سایت هم می توانند وارد صفحه نتایج موتورهای جستجوگر شوند. البته واضح است که برای سایت های بزرگی که پیوسته محتوی های تازه ای منتشر می کنند و یا به طور منظم محتوی سایت خود را بروزرسانی می کنند نقشه سایت بسیار مفید است.

 

 بدون داشتن نقشه سایت شما باید نکات زیر را رعایت کنید:

 

به یاد دشته باشید گوگل لینک ها را برای یافتن صفحات وب شما گسترش می دهد تا به رتبه بندی صفحات شما کمک کند. بنابراین نقشه سایت جایگزین مناسبی برای معماری وب سایت نیست.

 

در هر حال، شما در سال 2017 به یک سیستم مدیریت محتوی نیاز دارید که بتواند یک نقشه سایت با بهترین عملکرد را تولید کند و آن را با ابزار گوگل وب مستر برای گوگل ارسال کند.

 

نقشه های سایت روشی ساده برای مدیران وب است تا به موتورهای جستجو درباره صفحاتی از سایت خود که برای خزیدن موجودند اطلاع رسانی کنند. به بیانی ساده، نقشه سایت یک فایل xml است که فهرست urlهای مربوط به یک سایت را همراه با متا داده های اضافی آن، بعد از آخرین بروزرسانی لیست می کند و اغلب هر چند وقت یک بار تغییر می کند (تناسب آن با دیگر urlها در سایت بسیار حائز اهمیت است). بنابراین موتورهای جستجوگر با وجود نقشه سایت، می توانند هوشمندانه سایت را crawl کنند.

 

بسیاری از سیستم های مدرن CMS نقشه سایت را به صورت خودکار تولید می کنند و از شما می خواهند که نقشه سایت را با ابزار وب مستر به گوگل ارائه دهید. با اینکه در سال 2017  نقشه سایت بهترین روش برای بسیاری از سایت ها است اما توصیه می کنم شما صفحات مهم خود را بطور دستی توسط لینک ها و محتوهایی با کیفیت تعریف کنید.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.