میزان تاثیر سرعت یک وب سایت در رتبه بندی گوگل

میزان تاثیر سرعت یک وب سایت در رتبه بندی گوگل

 

یکی از فاکتورهای رتبه بندی در گوگل که توسط خود گوگل نیز تایید شده است سرعت دانلود سایت می باشد اما مانند سایر فاکتورهای رتبه بندی تایید شده در گوگل، سرعت دانلود سایت یک سیگنال رتبه بندی کوچک و یکنواخت است.

این روزها مهم ترین عامل در رتبه بندی یک سایت، تجربه کاربری خوب و رضایت بخش می باشد که منجر به تغییرات بسیار زیادی در رتبه بندی سایت می شود و سایتی با سرعت بارگذاری بالا، یک تجربه کاربری (UX) خوب است. بنابراین سرعت بارگذاری وب سایت شما عنصر بسیار مهمی در کسب و کار آنلاین شماست اما کاملا نادیده گرفته می شود و شامل بازاریابی جستجو، سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد.

 

 

عبارت « سایتی که بسیار آهسته بارگذاری می شود، عامل منفی در رتبه بندی گوگل محسوب می شود» با توجه به دلایل زیر ئابت می کند که سرعت وب سایت، یکی از فاکتور های رتبه بندی گوگل است:

اولا وب سایت هایی با سرعت کم ( 10ثانیه و بیشتر ) را دیده ام که به صورت منفی در گوگل تاثیر می گذارند. دوما این موضوع توسط گوگل نیز تایید شده است :

 

اگر سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما ضعیف باشد ممکن است گوگل سایت شما را آهسته تر crawl  کند و این اصلا برای سایت شما خوشایند نیست به ویژه اگر بخواهید کمی محتوی جدید به آن بیفزایید یا تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید.

 

 

جان به طور خاص تاکید می کند که اگر زمان پاسخگویی به درخواست های ارسالی 2 ثانیه باشد فعالیت خزنده گوگل را مختل می کند، نه توانایی رتبه بندی را، اما شما تصویر می کنید اختلالی در رتبه بندی به وجود می آید. بنابراین باید سعی کنید، با استفاده از تکنیک های لازم سرعت بارگذاری وب سایت خود را تا حد ممکن افزایش دهید.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد