لینک  رسمی و قانونی بهترین دوست شما در سئو است

لینک  رسمی و قانونی بهترین دوست شما در سئو است

 

از همان زمان که سئو یا بهینه سازی موتور جستجوگر گوگل آغاز شد عنصر لینک rel=calonical link از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و در تمام این سال ها هیچ موردی بیشتر از آن اهمیت نداشته است. این ویژگی به وسیله گوگل،  Bingو سایر موتورهای جستجوگر استفاده می شود تا به آنها کمک کند صفحاتی که محتوی تکراری ندارند یا صفحاتی که محتوای تکراری کمی دارند را در سایت شما و سایر وب سایت ها پیدا کرده و آنها را رتبه بندی کنند.

 

در حال حاضر سه موتور جستجوگر برتر گوگل، یاهو و ماکروسافت همگی در این زمینه با هم همکاری می کنند و  از عنصر لینک پشتیبانی می کنند. تلاش مشترک برای کمک به کاهش محتوی تکراری و مشابه برای سایت های بزرگتر و پیچیده تر، نتیجه تگ قانونی جدید است.

مثال تگ قانونی از وبلاگ مرکزی گوگل وبمستر

< Link rel=”canonical” href=”http://www.examle.com/product.php?item=swedish-fish>

 

امروزه می توان یک عنصر لینک قانونی خود ارجاع، به عنوان استاندارد درون هر صفحه از وب سایت اضافه کرد. هم چنین می توان در صورت نیاز این تگ را در سرفصل عنوان، بخش محتوی تکراری urlها قرار داد.

 

 

سئوالات متداول:

 

این موضوع یک نکته بسیار مهم است. در حقیقت گوگل هنگام محاسبه صفحات مرتبط تر اولویت شما را در رابطه با سیگنال های دیگر برای نمایش دادن در صفحه نتایج جستجوی خود می سنجد.

 

بله مسیرهای نسبی با تگ لینک شناخته می شوند. همچنین اگر لینک مبنا را در سند خود بگنجانید مسیرهای نسبی بر اساس url مبنا حل می شوند.

 

در تفاوت های جزئی این امکان هست مثلا در ترتیب لیست محصولات اما گوگل باتوجه به این موضوع صفحات قانونی و نسخه برداری شده را در زمان های گوناگون بارگیری می کند. بنابراین معمولاً نسخه های متفاوتی از یک محتوی را می بینید و این امر به دقت انجام می شود.

 

گوگل به شاخص بندی محتوی شما ادامه میدهد و از روش های اکتشافی برای یافتن یک قانون (قاعده) استفاده می کند اما توصیه میشود که شما url های موجود را به عنوان قواعد مشخص کنید.

 

گوگل برای کشف یک url قانونی طراحی شده است تا آن را به سرعت crawl کند. مانند تمام محتواهای عمومی در وب و پس از اینکه آن را شاخص بندی کرد به سرعت نکته  rel=”canonical” را بازبینی خواهد کرد.

 

بله شما می توانید یک  urlرا مشخص کنید که به عنوان  URL قانونی تغییر مسیر دهد. گوگل پس از ریدایرکت به طور معمول شروع به پردازش می کند و سعی می کند آن را شاخص بندی کند.

 

الگوریتم گوگل سخت گیر نیست. گوگل می تواند زنجیره های قانونی را دنبال کند اما به شدت توصیه میکند که لینک ها را برای اشاره به یک صفحه کانونی به روز رسانی کنید تا بهینه سازی نتایج تضمین شوند.

 

بله می توان . در حال حاضر گوگل از عنصر لینک rel=”canonical” cross-domain  پشتیبانی میکند .

 

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.