لینک های داخلی به صفحات مرتبط اشاره می کنند

لینک های داخلی به صفحات مرتبط اشاره می کنند

 

هر زمان که لازم باشد باید به صفحات داخلی مرتبط در سایت خود متصل شوید، جداسازی کنید و یا در محتوای متن و سیستم های منوی فرعی و بین صفحاتی که مرتبط با موقعیت یکدیگر هستند، از لینک های داخلی استفاده کنید و اصلا نگران تکنیک های جداسازی و اتصال لینکی از یک گروه دیگر نباشید.

 

در هنگام طراحی و یا سئو یک وب سایت، فکر خود را خیلی مشغول معماری آن سایت نکنید اما همیشه مطمئن شوید، صفحاتی که می خواهید شاخص بندی شوند امکان دسترسی از صفحه اصلی را داشته باشند و روی لینک کردن آنها در موارد مربوط به صفحات مهم تاکید کنید. همیشه هدف خود را، تطابق دقیق متن پشتیبانی که به صفحه ای از لینک های داخلی اشاره می کند قرار دهید اما برای جلوگیری از سؤ استفاده، از ارتباطات داخلی و از لینک های داخلی منفعل که از نظر گرامری درست نیستند  اجتناب کنید. یک روش یکتا برای تمام سایت ها وجود ندارد به جز اتصال به صفحات داخلی مرتبط، که بدون افراط و مناسب باشد.

    * لینک های سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) چه هستند؟

 

گاهی زمانی که گوگل درباره تاریخچه و روابط وب سایت یا همان صفحات وب به اندازه کافی میداند، در صفحه نتایج موتورهای جستجو نشان می دهد که کدام لینک های سایت (یا لینک های مگا) زیر آدرس سایت مورد نظر باشد و این نتیجه یک جستجوی پیشرفته در صفحه نتایج موتورهای جستجو است و معمولا زمانی جستجوی پیشرفته به کار می افتد که گوگل مطمئن باشد این همان سایتی است که شما بر اساس شرایط جستجوی خود، دنبال آن هستید.

 

لینک های سایت معمولا همراه با نام برند یا نام شرکت یا مثلا آدرس وب سایت برای سوالات هدایتی ذخیره می شوند. من در طول این سال ها که در فهرست های اورگانیک، مسیر تحول و گسترش لینک های سایت گوگل را دنبال کرده ام به این نتیجه رسیده ام که آنها بر اساس تعدادی از  عوامل و فاکتورها انتخاب می شوند.

 

 

صفحاتی که در لینک های سایت شما بارز هستند اغلب صفحاتی پرطرفدار در سایت شما هستند. این محبوبیت  بر اساس لینک های داخلی یا خارجی، تجربه کاربر و یا حتی پست های اخیریست که ممکن است در وبلاگ خود منتشر کرده باشید.

گاهی اوقات گوگل صفحاتی را به ما بر می گرداند که تعجب می کنیم « چرا گوگل این صفحه خاص را انتخاب کرده است؟ » به نظر، گوگل موضوع را خیلی پیچیده می کند. شاید می خواهد انواع مختلفی را ارائه بدهد تا مانع دستکاری شود یا دستکاری ها را به حداقل برساند.

 

گوگل لینک های سایت شما را در برخی شرایط ارائه میدهد؛ یعنی زمانی که گوگل مطمئن شود سایت شما مقصود خواسته کاربران است. اگر شما لینک های سایت خود را ندارید کمی صبر و حوصله به خرج دهید و روی بخش های دیگر بازاریابی وب تمرکز کنید مانند افزودن محتوای بیشتر، به دست آوردن PR یا فعالیت اجتماعی که روی سایت تمرکز می کند. این موضوع می تواند هفته ها یا ماه ها طول بکشد اما هرچه سایت شما مشهورتر و پرطرفدارتر باشد احتمالا گوگل با سرعت بیشتری آن را می یابد.

لینک های سایت چیزهایی نیستند که شما بتوانید آنها را قطع یا وصل کنید اما می توانید تا حدودی آنها را کنترل کنید تا صفحات به عنوان لینک های سایت در گوگل انتخاب شوند. این کار را می توانید در کنسول جستجوی ابزار وب مستر گوگل AKA  انجام دهید.

 

 

    * برقراری ارتباط با سایت های مرتبط

 

با تمرکز بر روی بهترین شیوه های SEO یا بهینه سازی موتور جستجو در صفحه، در صورت امکان به سایر صفحات مرتبط با کیفیت در وب سایت های دیگری که ارزشمند است، متصل شوید.

 هرگز از صفحه اصلی به دیگر سایت ها متصل نشوید. شما رنکینگ صفحه اصلی سایت را می خواهید که تنها توسط صفحات داخلی به اشتراک گذاشته می شود. به همین دلیل از سایر صفحات به جز صفحه اول خود به دیگر سایت ها متصل شوید .

 

سعی کنید از صفحات شخصی خود به دیگر سایت های مرتبط ( با طولانی ترین لینکی که امکان پذیر است ) متصل شوید. در مورد ارزش خالص لینک یا شکاف PR هم نگران نباشید و در سطح صفحه به صفحه آن را کنترل کنید.

این کارها به شما این امکان را میدهد تا ارزش خالص لینک را با دیگر سایت هایی که دارید به اشتراک بگذارید در حالی که تضمین می کند که هزینه آن صفحات به هزینه دامنه شما افزوده نمی شود. حتی ممکن است این کار کمک کند تا به منطقه سایت های مرتبط برسید به خصوص زمانی که برخی از آنها بک لینک را در سایت شما آغاز کنند. امتحان کنید. وصل شدن به دیگر سایت ها به خصوص با استفاده از یک وبلاگ، به شما کمک میکند که به سایر افرادی که ممکن است به مطالب و محتوی سایت شما علاقمند باشند بگویید که صفحه شما اینجاست. از متن پشتیبان سوءاستفاده نکنید. سعی کنید با استفاده از کلمات کلیدی که صاحبان وبلاگ ها و سایت ها آنها را درک می کنند وارد یک سایت شوید.

 

دستورالعمل های مربوط به ارزیابی کیفیت صفحات وب که اخیرا منتشر شده به منتقدان وبلاگ ها کمک می کند  تا به وضوح تشخیص دهند که گزینه های هدایتی تکمیلی چقدر مفید و کمک کننده هستند چه شما به دیگر صفحات داخلی متصل شوید چه به سایر سایت ها.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.