صفحات Doorway

صفحات Doorway

 

اخیراً گوگل اعلام کرده است که به عنوان هدف بعدی، قصد دارد صفحات doorway را در به روز رسانی کند. بنابراین تعریف صفحه  doorway مطمعناً به زودی دوباره شروع خواهد شد و در طول سال های بعد توسعه خواهد یافت. آخرین بار در سال 2015 بود که گوگل اعلام کرده بود به دنبال صفحات و سایت های doorway می رود.

 

به عنوان مثال در تصاویر زیر که مربوط به سال ۲۰۱۱ می باشد، به نظر می رسد که تمام صفحات این سایت، در هر موردی با تنبیه 50±  برخورد کرده اند. در حقیقت، اوایل، رتبه بندی های گوگل فقط برای شرایط اصلی بود....

 

 

که منجر به کشف ترافیک شد.......

 

 

 صاحبان این وب سایت یک ایمیل خوب، حاوی متن زیر از تیم گوگل WMT دریافت کردند:

 

ما متوجه شده ایم که برخی از صفحات شما ممکن است از تکنیک هایی خارج از اصول و رهنمودهای وبمستر گوگل، استفاده کرده باشند. به طور خاص، سایت شما ممکن است به عنوان صفحات doorway و گروه هایی از «کوکی ها» یا صفحات بی کیفیت در نظر گرفته شوند. اینگونه صفحات اغلب برای کاربران ارزش کمتری دارند و برای کلمات تک یا عبارات به منظور کانال کردن کاربران به یک موقعیت واحد، بهینه می شوند. ما معتقدیم که صفحاتdoorway  به طور معمول یک تجربه کاربر مایوس کننده ایجاد می کنند. ینابراین از شما می خواهیم تا هر کدام از صفحات را که برخلاف اصول کیفیت ما هستند اصلاح و یا حذف کنید. زمانی که این تغییرات را ایجاد کردید لطفا سایت خود را برای بررسی مجدد در نتایج جستجوی گوگل، به ما ارسال کنید. چنانچه سوالی درمورد حل این مسئله دارید لطفا به انجمن بحث و تبادل نظر کمک وب مستر رجوع کنید.

                                                                                                                                                                                            با احترام- تیم کیفیت جستجوی گوگل

 

صفحات doorway چیست؟

 

 

بدیهی است در طول زمان تعریف گوگل از doorwayها تغییر کرده است. در سال ۲۰۱۱ من به سرعت صفحات سایت های ساختگی را به عنوان صفحات doorway رده بندی نمی کردم و هر زمان که جلسات بحث و تبادلات گوگل وب مستر را بررسی می کردم، افراد زیادی در این مورد از من سوال می کردند و می خواستند بدانند چگونه باید این مسئله را حل کرد. طبق معمول همیشه راه حل های مبهم و تئوری های بسیار زیادی در این زمینه وجود داشت و بعضی کمک ها در انجمن گوگل به وضوح مشکوک بودند. بسیاری از افراد متوجه نمی شوند که آنچه گوگل به عنوان صفحه doorway طبقه بندی می کند نشان دهنده این است که شما می خواهید با ترافیکی که گوگل برای شما می فرستد چه کاری انجام دهید و ممکن است این خود یک فاکتور رتبه بندی باشد که اغلب در مورد آن صحبت نمی شود. در صورتی که صفحات doorway زیادی در چند سایت داشته باشید، شما احتمالا نمی خواهید درGWT ثبت نام کنید.

 

گوگل درمورد بروز رسانی الگوریتم ها چنین می گوید: 

 

مثال هایی از صفحات doorway :

 

اخیراً گوگل موارد زیر را نیز بیان کرده است: (سوالاتی درباره صفحاتی که می توانند به صورت صفحات doorway دیده شوند)

 

بنابراین doorway ها سایت ها یا صفحاتی هستند که فقط برای رتبه بندی ساخته می شوند و برای کاربران مضر هستند زیرا در صفحه نتایج جستجوی کاربر، منجر به صفحات متوسط و یا صفحات مشابه هم می شوند که برای هدف نهایی کاربران مفید نیستند.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.