سئو یا بهینه سازی موتور جستجو چیست

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

 

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو در سال 2017 فرایندی فنی ، تحلیلی و خلاق ، با هدف بهبود دیده شدن  یک وب سایت در موتورهای جستجو میباشد. عملیات کلیدی  SEO یا بهینه سازی موتور جستجو، هدایت بازدیدکنندگان بیشتر به مکان یا سایت است که در نتیجه به میزان فروش تبدیل میشود. توصیه ها و راهنمایی های سئو یا بهینه سازی موتور جستجو که به صورت رایگان در این سایت می خوانید به شما کمک خواهد کرد تا خود شما  یک وبسایت  بهینه شده موفق برای خود ایجاد کنید.

 

 

فهرست مطالب:

 

 

 

 

مقدمه

این مقاله ، یک راهنمای ابتدایی سئو یا بهینه سازی موتور جستجو کلاه سفید با تکنیک های مفید است .

عمدا از تکنیک هایی که ممکن است " کلاه خاکستری " باشند دوری میکنیم ، زیرا تا آنجا که به جستجوگر گوگل مربوط میشود ، چیزی که امروز خاکستری شناخته میشود ممکن است در آینده " کلاه سیاه " باشد.

هیچ کدام از صفحات راهنمای گوگل نمیتوانند به صورت کامل این موضوع پیچیده را بررسی کنند. چیزی که شما در اینجا میخوانید ، سوالات من در زمان شروع کار هستند .

 

 

 

" قوانین 

گوگل تاکید میکند که وب مسترها باید به " قوانین " وفادار باشند . همچنین قصد دارد به سایت هایی که دارای محتوای با کیفیت بالا هستند و از تکنیک های بازاریابی وبسایت " کلاه سفید "  بهره مند هستند ، جایزه دهد.

و برعکس ، لازم است بدانید که وبسایت هایی که از طریق زیر پا گذاشتن قوانین موفق میشوند در گوگل به صورت  مقطعی رتبه بگیرند از سوی جستجوگر گوگل تنبیه خواهند شد .

این قوانین " اصول " نمیباشند ، بلکه " دستورالعمل هایی " هستند برای قرار گرفتن در نتایج جستجوی گوگل که از طریق خود کمپانی گوگل نیز وضع شده اند. باید دقت کنید که در حقیقت بسیاری از متدهای قرار گرفتن در رتبه بندی گوگل  غیر قانونی هستند. برای مثال ، هک کردن در بریتانینا و آمریکا غیر قانونی است.

شما میتوانید انتخاب کنید که از این قوانین که همه با سطوح متفاوتی از موفقیت ( و سطوح مجازات ، از تیم  اسپم وب گوگل  میباشند) پیروی کنید و به آنها وفادار باشید یا آنها را نادیده بگیرید. کلاه های سفید از " قوانین " پیروی میکنند اما " کلاه های سیاه " آنها را نادیده میگیرند.

چیزی که شما در این مقاله میخوانید کاملا در چارچوب قوانین و دستورالعمل ها میباشد و به شما کمک میکند تا ترافیک وبسایت خود را از طریق صفحات نتایج موتور جستجوی ارگانیک یا طبیعی افزایش دهید.

 

 

 

تعاریف

تعاریف بسیاری از سئو یا بهینه سازی موتور جستجوگر وجود دارند ، SEOمخفف سه کلمه ی

 search engine optimisation میباشد( و در بریتانیا ، استرالیا و نیوزلند املای این سه کلمه به صورت     search engine optimisationو در آمریکا و کانادا به صورت                         

search engine optimization میباشد ) اما در اکثر موارد SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر ارگانیک در سال 2017 گوگل را که شناخته شده ترین موتور جستجوی دنیا میدانند ( و تقریبا تنها انتخاب در اکثر کشورها است ) :

 

در جدول زیر رقابت بین موتورهای جستجو در بریتانیا رو مشاهده میکنید:

 

 

 

 

ایجاد فرصت

مهارت یک بهینه ساز در سئو یا بهینه سازی موتور جستجو در درک و شناخت نحوه ی جستجوی مردم برای موضوعات و نیز آگاهی از نوع نتایجی که گوگل میخواهد و ( یا قصد دارد ) برای کاربران خود نمایش دهد است .که با درکنار هم گزاشتن این موضوعات میتواند فرصت دیده شدن سایت را خلق نماید.

یک بهینه ساز خوب باید از چگونگی تولید صفحات نتایج موتور جستجوی طبیعی  موتورهای جستجویی از قبیل گوگل که برای برطرف شدن سوالات کاربران در مورد کلمات کلیدی جهت یابی ، خبری ، و تحلیل تبادلی  ، هستند ، آگاهی کافی داشته باشد.

 

 

 

 

مدیریت خطر 

یک بازاریاب ماهرموتور جستجوگر دارای شناخت کاملی از خطرات کوتاه مدت و بلند مدتی که  در رتبه بندی های بهینه سازی در موتورهای جستجو شرکت دارند ، میباشد . همچنین  آگاهی کاملی از نوع محتوای سایت های گوگل و ( به ویژه ) سایت هایی که قصد دارند به صفحات نتایج موتور جستجوی طبیعی  بازگردند ، دارد.

هدف از هر اقدامی افزایش دامنه ی دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو میباشد و در صورتی که به منظور مقابله با خطرات و مشکلات زیادی نباشد ، فرایندی ساده خواهد بود.

قوانینی وجود دارند که گاه رعایت شده و گاه نادیده  گرفته میشوند. خطراتی هستند که آنها را میپذیریم . سودهایی وجود دارند که آنها را به دست می آوریم و چالش هایی هستند که در آن ها پیروز شده یا شکست میخوریم.

 

 

 

ترافیک رایگان

رتبه بندی در گوگل بسیار مهم و ارزشمند است . در حقیقت موتور جستجودر بهترین محل تبلیغات دنیا  " دارای تبلیغات رایگان " میباشد. هنوز هم ترافیک از فهرست های طبیعی گوگل ، برای یک وبسایت در دنیا  پر اهمیت ترین ترافیک ارگانیک دنیا میباشد و میتواند تجارت و بازار کار آنلاین را ایجاد کرده و یا آن را از بین ببرد .

امتیاز  موتور جستجو در سال 2017 این است که شما میتوانید مقالات اصلی هدفمند بسیاری را به صورت رایگان از طریق ارتقا وبسایت خود تولید کرده و محتوای خود را  بهینه سازید تا برای خریداری که در جستجوی شرکت ، محصول و یا خدمات شماست تا آنجا که ممکن است مناسب باشد.

همانطور که تصور میکنید در موقعیت های متفاون رقابت زیادی برای ترافیک رایگان از گوگل وجود دارد.

شما نباید با گوگل رقابت کنید. شما باید روی رقابت با دیگر رقیبان تمرکز کنید.

 

 

 

 

مراحل

این مراحل باید به خوبی در اتاق خواب یا محل کار تمرین و به کار گرفته شود اما به طور سنتی همیشه مسلط شدن به مهارت های زیادی را در پی دارد که با به وجود آمدن این مهارت ها شامل تکنولوژی های بازاریابی گوناگون میشود ،  اما به موارد زیر محدود نمیشود :  

. طراحی سایت

. قابلیت دسترسی

. قابلیت استفاده

. تجربه ی کاربر

. ارتقا وبسایت

.PHP، HTML، CSSو...

. مدیریت سرور

. مدیریت دامنه

. کپی رایت

. صفحات گسترده

. بررسی بک لینک

. تحقیق کلمه ی کلیدی

. تبلیغات شبکه های اجتماعی

. ارتقا نرم افزار

. بررسی علم تجزیه و تحلیل و داده ها و اطلاعات

. معماری اطلاعات

. تحقیق

. بررسی ورودی ها

. بررسی گوگل برای ساعت های متمادی

در سال2017زمان زیادی میبرد تا بر اساس امتیاز و با موقعیت های مناسب رقابتی صفحه ای را در گوگل  رتبه بندی کنیم .

 

 

 

 

 

تجربه ی کاربر

گوگل با قدرت بسیار زیاد خود که در جهت  قدرت کیفیت تجربه ی کاربر است با  وبمسترها  ( درحال حاضر ، و برای آینده ی قابل پیشبینی )  برخورد میکند.

اگر شما پیشبینی میکنید که در رتبه بندی گوگل در سال 2017 قرار میگیرید بهتر است تا یک پیشنهاد کیفیت داشته باشید که کاملا بر اساس تدبیر و یا شیوه های قدیمی مدرسه نباشد.

آیا بازدید از سایت شما یک تجربه ی کاربر خوب است ؟

اگر این گونه نیست مراقب " ارزیابان کیفی " راهنما باشید و دقت کنید که الگوریتم های کیفیت پاندا/ سایت گوگل  برای کاربران خود به دنبال تجربه ی کاربر ضعیف هستند.

گوگل " میزان کیفیت " را بالا برده است و به طور کلی سال به سال سطح بالاتری از کیفیت را در بازاریابی آنلاین تضمین میکند ( در طول سال های گذشته بالاتر از پایینترین کیفیت را دیده ایم )

موفقیت آنلاین شامل سرمایه گذاری در محتوای on page با کیفیت بالا ، معماری وبسایت ، قابلیت استفاده ، تغییر به تعادل بهینه سازی ، و تبلیغات میشود. اگر شما این مسیر را طی نکنید ، خواهید دید که  سال بعد در یک نقطه از طریق الگوریتم های گوگل تعقیب و دستگیر خواهید شد.

این راهنمای (  SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر ) ( و این وبسایت کامل ) درمورد شیوه به کار رفته به وسیله ی تجارت های ضد اتحادیه ی نوعی از SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر گوگل ( که وب اسپم در گوگل نامیده میشود ) که برای به کار گرفتن در وبسایت کسب و کار واقعی در 2017 بسیار خطرناک میباشد ، نیست .

 

 

 

 

یک استراتژی موفق چیست؟

مناسب باشد . قابل اعتماد باشد. پر طرفدار باشد.

یک استراتژی موفق دیگر فقط درمورد کنترل در سال 2017 نیست. بلکه اغلب در مورد افزودن کیفیت و محتوای مفید به وبسایت شما میباشد که مجموع این موارد به هدفی منجر میشود که آن حفظ رضایت کاربر است. 

اگر درمورد به دست آوردن ترافیک رایگان بیشتر از موتورهای جستجو جدی هستید ، خودتان را برای صرف زمان  و همچنین تلاش بیشتر در وبسایت و بازاریابی آنلاین آماده کنید. 

 

 

 

 

سیگنال های کیفیت

گوگل میخواهد اسناد و مدارک کیفیت را در نتایج خود رتبه بندی کند و پیشرفت افرادی که میخواهند برای  سرمایه گذاری در محتوای با کیفیت بالا و یا در خدمات خوبی که لینک های سر مقاله و ویرایشی را از وبسایت های معتبر جذب میکنند  ، در رتبه بندی بالا قرار بگیرند ، تسریع کند.

اگر تمایل دارید چندین محتوای بسیار خوب را به وبسایت خود اضافه کنید ، و درباره ی شرکت خود همهمه ایجاد کنید گوگل شما را در رتبه بندی بالا قرار خواهد داد. اگر  سعی کنید  از گوگل درست استفاده کنید ، شما را برای دوره ای تنبیه خواهد کرد . این دوره معمولا  تا زمانی طول میکشد که شما مسئله را حل کنید و همانطور که میدانید ممکن است سال ها ادامه پیدا کند.

برای مثال بی شک بک لینک ها هنوز هم تا حد زیادی برای گوگل اهمیت دارند و برای مدتی به منظور هدایت سایت  به موقعیت های بالا خوب و درست استفاده میشوند . به همین دلیل است که کلاه های سیاه این کار را انجام میدهند و برای انجام آن نیز  الگوی کاری خود را دارند. این شیوه تا به امروز ساده ترین راه برای رتبه بندی یک سایت بوده است. اگر شما دارای یک تجارت واقعی هستید و قصد دارید برند آنلاینی را ایجاد کنید نمیتوانید از روش کلاه سیاه استفاده کنید.

الزاما حل مشکلات ، ترافیک ارگانیک را به جای اول خود یعنی شرایط قبل از تنبیه ،  برنمیگرداند . بازیابی از تنبیه گوگل به اندازه ی فرایند clean –up ( پاکسازی ) یک فرایند " رشد جدید " میباشد.

 

 

 

رتبه بندی های گوگل به طور مداوم در Ever-Flux هستند

این کار برعهده ی گوگل است تا بهره برداری از صفحات نتایج موتورهای جستجو را سخت سازد. بنابراین ، افرادی که در پشت الگوریتم ها قرار دارند و صفحات آنها برای  10 رتبه بندی برتر به رقابت میپردازند ، باید " تغییر شرایط " را حفظ کرده ، قوانین را تغییر داده ، و " استانداردهای کیفیت " را نیز بالا برند.

در سال 2017 ، ever-flux را در صفحات نتایج موتورهای جستجو داریم – و به نظر میرسد که با گوگل سازگار است و همه ی افراد را در شک و تردید نگه داشته است.

گوگل  " راز  " خود را مخفی نگه داشته و گاهی اوقات توصیه های مفیدی را پیشنهاد میدهد .اما در بعضی مواقع توصیه ها بسبار مبهم هستند. بعضی از افراد میگویند توصیه هایی که راجع به نحوه ی به دست آوردن امتیاز و مقدار بیشتر  ترافیک سودمند از گوگل میباشند ،  راهنماییهایی غلط هستند .

همانطور که میگویند ، گزارش شده  که گوگل سخت مشغول " مایوس ساختن " بهینه سازان موتور جستجویی میباشد که تلاش میکنند تا حداقل ( اما نه اینکه محدود شود )  از استراتژی هایی با کیفیت  پایین  که به عنوان وب اسپم طبقه بندی میشوند ، استفاده کنند و مقدار ترافیک با کیفیت بالا را برای یک وبسایت ارتقا دهند .

در مرکز آن ، بهینه سازی موتور جستجوی گوگل در محدوده ی کلمات کلیدی و لینک ها است که در مورد ارتباط ، اعتبار ، و اعتماد میباشد. همچنین راجع به کیفیت محتوا و رضایت بازدید کننده میباشد.

یک تجربه ی کاربر خوب کلیدی است برای به دست آوردن و حفظ بالاترین رتبه در بسیاری از خطوط قائم.

 

 

 

ارتباط ، قدرت و اختیار و اعتماد

بهینه سازی صفحات وب درمورد ساخت یک صفحه ی وب است که به اندازه ی کافی مناسب و قابل اعتماد میباشد و میتواند  برای پرسش در رتبه بندی قرار گیرد.

بهینه سازی صفحات  وب در خصوص رتبه بندی بر اساس امتیاز میباشد و  برای کلمات کلیدی مناسب در طولانی مدت است. شما میتوانید آن را از طریق قوانین " کلاه سفید " که به وسیله ی گوگل وضع میشوند ، اجرا کنید و ایجاد قدرت و اختیار و اعتماد را به صورت طبیعی در طول زمان هدف قرار دهید و یا نادیده گرفتن قوانین و استفاده ی تمام وقت از " کلاه سیاه " را انتخاب کنید.

بیشتر شیوه های SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر هنوز هم در بعضی مواقع و در بعضی از سطوح  به کار گرفته میشوند و بستگی به این موضوع دارد که چه کسی از آنها استفاده میکند و این اقدامات چگونه اعمال میشوند.

هر یک از راه ها را که انتخاب کنید باید بدانید در صورتی که گوگل متوجه شود که شما تلاش میکنید رتبه ی خود را با استفاده از شیوه های کاملا واضح و فریبکارانه تغییر دهید ، شما را در رده ی یک وب اسپمر قرار داده و سایتتان پنالتی خواهد شد  ( شما برای کلمات کلیدی مناسب در مرتبه ی بالا قرار نمیگیرید).

اگر به این تنبیهات رسیدگی نشود ممکن است برای سال ها ادامه یابند. همانطور که بسیاری از تنبیهات به پایان میرسند ، بسیاری از آنها نیز همچنان ادامه دارند. همچنین گوگل از شما میخواهد تا تمام تخلفات را پاکسازی کنید.

گوگل از شما نمیخواهد سعی کنید و به سادگی مرتبه ای که در آن قرار گرفته اید را تغییر دهید. منتقدان میگویند گوگل ترجیح میدهد تا شما به آنها پول پرداخت کنید و آنها این کار را با استفاده از گوگل ادوردز انجام دهند.   

 مسئله برای گوگل این است که رتبه بندی بالا در فهرست های ارگانیک گوگل دلیلی است برای تجارت و شیوه ای میباشد برای جلوگیری از هزینه های PPC و هنوز هم تنها راه و نیز بهترین راه برای دست یافتن به ترافیک مفید در یک سایت است.

همچنین رایگان است و زمانی که شما با مقیاس هایی مواجه میشوید که همیشه رو به افزایش هستند، به بالاترین رتبه میرسد.

 

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.