راهنمای به دست آوردن بک لینک های طبیعی

در این مقاله قصد داریم که به نحوه بدست آوردن بک لینک های طبیعی بپردازیم اگر به دنبال این هستید که برای سایت خود بک لینک های طبیعی بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید به طور کلی بک لینک ها یکی از مهم ترین عواملی هستند که باعث افزایش رتبه سایت می شوند و در این میان بک لینک های طبیعی ارزشمندتر از بک لینک های معمولی هستند. طبق پژوهش هایی که انجام شده است یکی از مهم ترین شروط دست یافتن یک سایت به جایگاه مناسب در نتایج جست و جو داشتن بک لینک است.

بک لینک چیست؟

در ابتدا پیش از پرداختن به بک لینک های طبیعی لازم است که تعریفی از بک لینک ارائه دهیم. بک لینک به این معنی می باشد که یک سایت به سایت شما لینک دهد و یا به یکی از محتواهایی که در سایت خود تولید کرده اید لینک داده شود. از نظر سئو خارجی دادن بک لینک بسیار حائز اهمیت است. روش های مختلفی در مورد بک لینک وجود دارد که از سال های گذشته وجود داشته است در این بین یکی از بهترین روش ها استفاده از بک لینک های طبیعی است.

هنگامی که یک لینک از سایت شما در دیگر سایت ها قرار داده می شود موجب خواهد شد که مخاطبان آن سایت به وجود سایت دیگری پی ببرند و به نوعی ارزشمندی آن سایت را درک خواهند کرد و موجب می شود که ترافیک سایت شما بیشتر شود. افزایش ترافیک بدین معنی است که گوگل با بررسی بک لینک ها به این نتیجه خواهد رسید که سایت شما ارزشمند است و در نتایج ابتدایی فهرست جست و جو قرار خواهد گرفت.

بک لینک های طبیعی چیست؟

بک لینک های طبیعی جزئی از بک لینک ها محسوب می شوند اما مهم ترین ویژگی بک لینک های طبیعی این است که تاثیرگذاری آن ها نسبت به بک لینک های قدیمی بیشتر است. بک لینک های طبیعی از مطالب مفید و با ارزش بدست می آید. هنگامی که شما مطالب مناسب و مفید در سایت خود قرار داده اید باعث خواهد شد که مخاطبان زیادی از آن مطلب استقبال کنند در نتیجه انتشار آن در سایت ها و شبکه های اجتماعی با لینک دهی به سایت شما بیشتر خواهد بود و بدین طریق بک لینک های طبیعی برای سایت شما ایجاد می شود که در بین تمامی بک لینک ها از بهترین انواع بک لینک ها می باشند. بک لینک های طبیعی همچنان که رایگان هستند به صورت طبیعی لینک های خارجی ارجاع شده به سایت شما را بیشتر خواهند کرد و نتیجه آن افزایش محبوبیت و شهرت کسب و کار شما خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که رسیدن به این هدف یک شبه به دست نمی آید و شما نیازمند تلاش و صبر هستید.

راهنمای به دست آوردن بک لینک های طبیعی

در گذشته روش های بسیاری برای بدست آوردن بک لینک های طبیعی وجود داشت این روش ها اکثرا ساده بودند و نیاز به این نبود که تلاش زیادی برای آن ها انجام شود از جمله این روش ها خرید و فروش لینک، ثبت مطلب در سایت های دیگر، ارسال ایمیل و ... بود، در حال حاضر این روش ها قدیمی شده اند و تاثیر چندانی هم در افزایش رتبه سایت شما نخواهند داشت. امروزه اگر بخواهید از طریق بک لینک ترافیک سایت خود را افزایش دهید باید به بک لینک های طبیعی فکر کنید. نکته مهمی که باید در مورد بک لینک های طبیعی توجه داشت این است که بک لینک های طبیعی باید بدست آورده شوند یعنی برای ایجاد آن ها باید وقت و انرژی زیادی را صرف کنید البته صرف زمان و انرژی به طور قطع ارزش دارد. در ادامه به مهم ترین روش های به دست آوردن بک لینک های طبیعی اشاره خواهیم کرد.

محتوای مناسب ایجاد کنید

یکی از مهم ترین روش هایی که می توانید در زمینه بدست آوردن بک لینک های طبیعی از آن استفاده کنید، ایجاد کردن یک محتوای عالی و مناسب است. محتوای با کیفیت از عناصر مهم موفقیت در همه کسب و کار ها می باشد. داشتن محتوای مناسب به این معنی است که سایت شما هر اندازه که مطالب و محتوای مفید داشته باشد موجب جذب بیشتر مخاطبان خواهد شد و در نتیجه بک لینک های طبیعی به آن افزایش می یابد که حاصل آن شناسایی سایت شما به عنوان یک سایت ارزشمند از سوی موتورهای جست و جو از جمله گوگل است.

از مصاحبه های اختصاصی مرتبط استفاده کنید

یکی دیگر از روش های بدست آوردن بک لینک های طبیعی که بسیار نیز موثر است انجام دادن مصاحبه های اختصاصی و با کیفیت است. مصاحبه های اختصاصی سبب خواهد شد که سایت شما به عنوان یک مرجع معتبر شناخته شود در این زمینه می توانید با مدیران، کارآفرینان، اساتید دانشگاه و... مصاحبه ای را ترتیب دهد و به منظور قرار گرفتن مصاحبه شما در صفحات اول موضوع مصاحبه را در ارتباط با کلید واژه خود انتخاب کنید.

اینفوگرافیک‌های موضوعی داشته باشید

امروزه استفاده از اینفوگرافیک های موضوعی گسترش یافته است چرا که به یکی از مهم ترین روش های بدست آوردن بک لینک طبیعی تبدیل شده است در صورتی که شما برای کلمات کلیدی خاص بتوانید اینفوگرافیک با کیفیت تولید کنید احتمال این وجود خواهد داشت که در صفحات اول گوگل دیده شوید.

به پست مهمان در سایت خود فکر کنید

یکی از روش های قدیمی که برای بدست آوردن بک لینک های طبیعی وجود دارد و همچنان ارزش خود را حفظ کرده است این است که پست مهمان در سایت خود داشته باشید، به همین منظور کسب و کارهایی که مرتبط با شما هستند را پیدا کنید و برای آن پست مفید و کاربردی ارسال کنید و از آن ها بخواهید که با استفاده از کلید واژه های خاص به سایت شما لینک بدهند.

شبکه های اجتماعی را هرگز فراموش نکنید

یکی از ارکان بدست آوردن بک لینک های طبیعی که در حال حاضر بسیار مورد توجه است استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی است، با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید به سایت خود بک لینک طبیعی و رایگان بدهید. به طور معمول در قسمت پروفایل مربوط به اکانت شما در شبکه های اجتماعی امکان قرار دادن بک لینک وجود دارد. شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام، آپارات و... از چنین امکاناتی برخوردار هستند که در نهایت موجب می شوند که ترافیک سایت شما بیشتر شود.