تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

 

در هر کمپین حرفه ای اولین گام  برای سئو و بهینه سازی،  تحقیق، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی است.

 

 

 

فکر می کنم تکنیک کلاه سفید، ساده ترین کاریست که هر کسی می تواند برای تضمین نتایج  کارش انجام دهد. نمودار بالا نشان دهنده یک عبارت نسبتا مهم 4 کلمه ای در سال گذشته است. زمانی که متوجه شدم یکی از صفحاتم رتبه بالایی در گوگل بدست نیاورده است فکر کردم احتمالا با این روش ساده بتواند در رتبه بندی قرار بگیرد.

 

فکر می کنم این مثال به سادگی می تواند ویژگی SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر onpage یا " تغییر رتبه بندی " که همان کلاه سفید است را توضیح دهد. این روش کاملا با گوگل سازگار است و هرگز باعث ایجاد مشکل شما با گوگل نمی شود. این "ترفند" با هر کلمه کلیدی و در هر سایتی با نتایج متفاوت مشخص، که بر مبنای قابلیت در دسترس بودن صفحات رقابتی در صفحات نتایج موتورهای جستجو و در دسترس بودن محتوی در سایت شما باشد کار می کند.

 

عبارات کلیدی که در رتبه بندی ها تست شده، در صفحه سایت من نیست و من نیز عبارت کلیدی یا لینک های جدیدی به آن اضافه نکرده ام. همچنین از ترفندهای فنی مانند تغییر مسیرها (redirects) و یا هر روش پنهان دیگری استفاده نکردم، اما همانطور که در نمودار می بینید به نظر میرسد که رتبه بندی ها در مسیر درستی حرکت می کنند.

 

اگر کمی درباره نحوه کار گوگل بدانید(همان طور که مشاهدات بسیاری نشان میدهند، گوگل سال هاست با این روش کار می کند) شما نیز می توانید از این روش استفاده کنید و از آن سود ببرید. شما نمی توانید درباره روش کار گوگل در هر سطحی 100% مطمئن باشید، مگر اینکه داده ها و اطلاعات نشان دهد که شما  به طور قطعی اشتباه نمی کنید.

 

با داشتن این عبارات کلیدی برای بدست آوردن رتبه شماره ۱ در رتبه بندی گوگل چه کاری باید انجام میدادم؟ من در صفحه اصلی به متن یک کلمه کلیدی اضافه کردم. افزودن " کلمه کلیدی" واقعی باعث شد متن من به عنوان یک کلمه کلیدی برای تغییرات دیگر اصلاح اصلی به کار برود. در صورتی که شما این کار را برای صفحات و عبارات و کلمات کلیدی بسیاری انجام دهید نتایج بسیار جالبی به دست خواهید آورد. در این جا موضوع مهم، تحقیق کلمه کلیدی و تشخیص این موضوع است: که کدام کلمات کلیدی منحصر به فرد باید به متن اضافه شوند.

این مثال توضیح می دهد که کلید "ارتباط" در صفحه، در بسیاری از موارد، یک کلمه کلیدی است؛ کلمه کلیدی دقیق و مشخص.

 

 هم زمان، اتفاقات بسیاری رخ می دهد. سخت است که دقیقا توضیح دهیم که چرا گوگل همیشه صفحات را رتبه بندی میکند.... اما شما می توانید روی موارد دیگری که ممکن است اتفاق بیافتد حساب کنید. ببینید که چه چیزی در رتبه بندی به شما کمک میکند و همان روش را ادامه دهید. هنگام بهینه سازی سطحی، بدست آوردن شرایط و روشهای ساده ای که منجر به رتبه بندی شما می شود مفیداست و باعث تعجب همه می شود که چگونه امتیازی در رتبه بندی دریافت کرده اید.

 

البته، می توانید صبر کنید تا صفحه شما مملو از کلمه کلیدی شود یا لینک پروفایل خود را اسپم کنید اما این یک بهینه سازی سطحی است و من واقعا علاقه مندم تا این روش را در سایت خود امتحان کنم که « چگونه می توان با کمترین کار بیشترین سود را به دست آورد؟ »  فکر می کنم این روش، راه حلی برای خروج از الگوریتم های تهاجمی گوگل باشد.

 

ابزارهای بسیاری در وب برای تحقیق کلمه کلیدی اولیه وجود دارند مثل ابزار طراح کلمه کلیدی گوگل که حتی از ابزارهای SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر ثالث هم برای کمک به شما سودمندتر هستند. شما می توانید از بسیاری از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی برای شناسایی سریع فرصت های دریافت ترافیک بیشتر صفحه استفاده کنید.

 

 

در گوگل تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ارائه نشده است. گوگل آنالیز بهترین مکان برای بررسی فرصت های کلمه کلیدی برای بعضی از سایتها ( به ویژه برای سایت های قدیمی تر ) بود اما طی چند سال اخیر تغییر کرده است. گوگل به عنوان بخشی از نگرانی های حریم خصوصی کاربران خود از گفتن اینکه کدام کلمات کلیدی ترافیک را در اکتبر سال 2011 از موتور جستجو به سایت های ما می فرستادند، خودداری کرد.

 

در عوض گوگل آنالیتیک کلمه کلیدی « ارائه نشد » را نمایش میدهد.

 

  Search engine land یک منبع بسیار عالی برای اخبار در صنعت گوگل است. اگر به ابزار وب مستر گوگل وصل شوید می توانید بعضی از این اطلاعات را به دست آورید و اطلاعات بدست آمده را با گوگل آنالیز ادغام کنید اما اطلاعاتی که در آنجا وجود دارد محدود هستند و کاملا درست و دقیق نمی باشند. اطلاعات کلمه کلیدی می توانند مفید باشند و وارد شدن به اطلاعات بکلینک این روزها لازم و ضروری است. اگر وب سایتی که روی آن کار می کنید یک سایت چند ساله و قدیمی باشد، احتمالا مقدار زیادی از اطلاعات  کلمه کلیدی در گوگل آنالیز وجود دارد   

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد..