تاثیر تگ های H در سئو

تاثیر تگ های H در سئو 

 

هیچ دلیل قطعی و مشخصی که نشان دهد تگ های عنوان (H1, H2, H3, H4, H5, H6) سئو و رتبه بندی را در گوگل ارتقا میدهند، وجود ندارد. گوگل بدون این عناوین نیز خوب عمل می کند. اما عناوین صفحه بخش مهم دیگری از یک صفحه رسا با مفهوم سنتی است.

<h1>This is a page title</h1>

 می توان از چندین تگ H1 در HTML5 استفاده کرد اما بیشتر سایت ها از HTML4 استفاده می کنند. من با توجه به اندازه  صفحه هر جا که لازم باشد از تگ های عنوان H2-H6 استفاده میکنم، اما اکثرا تگ های H1   ،H2 و H3  را بکار می برم و سعی می کنم سایتی برای گوگل و افراد بسازم.

 

در حالت کلی بهتر است فقط از یک برچسب عنوانh1  در صفحات هدفمند کلمات کلیدی استفاده کرد. به نظر این همان شیوه ای است که  W3C قصد دارد از آن در HTML4 استفاده کند.

استوار و ثابت قدم باشید تا با هر آنچه که انجام می دهید بهترین تجربه را به کاربران خود هدیه دهید.

 

 

 نحوه استفاده درست از تگ های عنوان (header) 

چه تعداد کلمه را در تگ H1 بکار بریم ؟  کاملا واضح است که تگ عنوان H1  باید تا حد ممکن کوتاه و شگفت انگیز باشد.

مناسب ترین مکان برای تگ عنوان  h1 بالاترین قسمت صفحه و در بالای متن اصلی صفحه است. عناوین صفحه را با کلمات کلیدی اصلی یا عبارات کلیدی مرتبط و ثبت شده در محتوی صفحه بنویسید و برای کنترل ظاهر تگ های عنوان، بلند یا کوتاه کردن آنها از  CSS بهره ببرید.

 

مطمئن شوید که تگ های عنوان(header  ) شما مناسب و مرتبط با محتوای اصلی همان صفحه باشند. زیرا اگر عنصر عنوان صفحه ناقص باشد گوگل از تگ های header به صورت عناوین صفحه در بسیاری از سطوح استفاده خواهد کرد.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.