تاثیر برچسب توضیح متا در سئو

تاثیر برچسب توضیح متا در سئو

 

برچسب توضیح متا همانند تگ عنوان و درست برخلاف برچسب کلمات کلیدی متا، هم از دیدگاه انسان و هم از دیدگاه موتورهای جستجوگر در سئو و بهینه سازی مهم است.

 

فراموش نکنید که کلمه کلیدی خود را در تگ توضیح متا قرار دهید و آن را برای یک جستجوگر مناسب سازید. برچسب توضیح متا را برای انسان ها بنویسید نه برای موتورهای جستجو.

 

 اگرمی خواهید دقیقا این عبارت 20 کلمه ای که صفحه ای را با یکی دو عبارت کلیدی بهینه سازی شده، توصیف می کند، داشته باشید تا هنگامی که مردم در گوگل جستجو می کنند آن را درصفحه نتایج جستجوی گوگل ببینند مطمئن شوید که کلمه کلیدی مورد نظر در آنجا وجود دارد. من معمولا کلمه کلیدی را در توضیح متا می گنجانم و برای همین شما معمولا آن را در بخش صفحه نتایج موتورهای جستجو دریافت می کنید.

 

گوگل توضیحات را بررسی میکند اما نکته قابل تامل این است که آیا گوگل از برچسب توضیحات برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند یا خیر؟ من فکر می کنم توضیحات ممکن است در سطوحی استفاده شوند، اما باز هم یک سیگنال بسیار ضعیف است و من تا کنون هیچ موردی را ندیده ام که به وضوح نشان دهد توضیحات به رتبه بندی صفحه کمک کند.

گاهی اوقات، سوالی را درمورد عناوین خود می پرسم و در توضیحات متا به آن پاسخ خواهم داد و گاهی فقط به آن یک اشاره می کنم. این کار در سال 2017  بسیار دشوار شده است زیرا بخش های جستجو بسته به آنچه گوگل می خواهد کاربران روی آن تاکید کنند، متغییر است. این نکته نیز بسیار مهم است که توضیحات متا منحصر به فردی را در هر صفحه از سایت خود داشته باشید.

 

 

 

زمان گذاشتن کلاه آلومینیوم

گاهی اوقات فکر می کنم که اگر عناوین شما اسپم باشد کلمات کلیدی نیز اسپم هستند و توضیح متا شما نیز اسپم است، ممکن است گوگل در همین جا شما را متوقف کند حتی احتمال دارد که بخواهد پهنای باند را در برخی موارد ذخیره کند. قرار دادن یک کلمه کلیدی در توضیحات متا، یک سایت بی محتوا و بدون ارزش را در شماره یک رتبه بندی قرار نمی دهد یا شما را در جایگاه رقابتی 50 پله بالاتر نمی برد. پس چرا زمانی که میتوانید بهینه سازی را برای یک انسان انجام دهید برای یک موتور جستجوگر انجام می دهید؟ فکر میکنم که بهینه سازی صفحات وب برای انسان ها بسیار ارزشمندتر است.

 

به نظر می رسد که گوگل در توضیح متا هر چیزی را تا ۱۵۶@ کاراکتر کوتاه میکند و ممکن است در سال ۲۰۱۷ با عرض چند پیکسل محدود شود. بنابراین، برچسب توضیح متا در گوگل، یاهو، Bing و سایر موتورهای جستجو بسیار مهم است و اهمیت دارد که تکلیف آن را روشن کنید؛ آن را برای انسان ها بسازید.

 

برنامه نویسی تولید توضیحات متا در سایت های بزرگ

 

گوگل معتقد است شما می توانید از نظر برنامه نویسی، توضیحات منحصر به فرد متا را بر اساس محتوای صفحه به صورت خودکار تولید کنید.

مثال های گوگل و توصیه هایی برای انجام این کار :

زمانی که گوگل میگوید کاری را با شیوه ای خاص انجام دهید عمل کردن به آن مهم است. در این زمینه گوگل توصیه واضح و روشنی را ارائه داده است.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.