اعتبار دامنه Domain Authority چیست

اعتبار دامنه Domain Authority چیست؟

 

اعتبار دامنه که گوگل آن را " قدرت تجارت آنلاین " می نامد عامل بسیار مهمی در رتبه بندی گوگل می باشد. اعتبار دامنه چیست ؟ هیچ کس دقیقا نمی داند که گوگل چگونه اعتبار ، هدف یا قدرت دامنه را خارج از گوگل  چطور محاسبه میکند اما زمانی که  من درباره اعتبار دامنه (Domain Authority) می نویسم به طور کلی درمورد سایت هایی تحلیل می کنم که محبوب و پرطرفدارند و قابل اعتماد و قابل انتقال هستند که البته همگی میتوانند ساختگی باشند.

بسیاری از سایت هایی که دارای اعتبار دامنه یا " قدرت تجارت آنلاین " هستند لینک های زیادی دارند که میان آنها ساختار لینک سنتی، شیوه بسیار پرطرفدارتری دارد و لینک ها را دنبال می کنند

در گذشته اعتبار دامنه  به سایت هایی که همه جانبه لینک های زیادی را از منابع و سایت های معتبر تجارت آنلاین  به دست آورده بودند، اعطا می شد.

 

 

سئو یا بهینه سازی موتور جستجوگر معمولا اعتماد و اعتبار دامنه را بر اساس تعداد، نوع و کیفیت لینک های ورودی به یک سایت، بررسی می کند. ویکی پدیا،  w3c و اپل نمونه ای از دامنه های قابل اعتماد و مجاز هستند.

 

 

چگونه می توانید اعتبار تجارت آنلاین  OBA  )online business authority( خود را بالا ببرید؟

با حجم بالایی از مطالب مفید و کاربردی در سایت و کسب کار انلاین خود می توانید به این اعتبار بالا دست یابید

چگونه می توان از داشتن ( مزایای ) مجوز کسب و کار آنلاین استفاده کرد؟ سایت خود را به یک سیاه چاله جستجوگر ( که تنها برای معروف ترین برندهاست ) تبدیل کنید یا بطور مداوم در مورد هر موضوع به روزی که به آن پرداخته نشده است اطلاعات را جمع آوری و پیمایش کنید و یا به روز رسانی کنید  . زیرا که گوگل مطالب منحصر به فرد را  بهتر رتبه بندی خواهد کرد.

 

باید در نظر داشته باشید که اگر محتوایی منتشر می کنید بی کیفیت باشد، برای دامنه شما مناسب نیست و در گوگل قابل مشاهده  و رتبه بندی نمی باشد.

من  فکر میکنم که این امتیاز کیفیت که گوگل آن را ارتقا داده، می تواند پاسخ گوگل به این نوع سوءاستفاده از وب سایت های قدیمی باشد.

آیا می توانید ( در مقیاس کوچکتر در جایگاه های خاص) از طریق شناسایی کاری که OBA برای گوگل انجام میدهد قدرت تجارت آنلاین را تقلید کنید و بدانید چرا گوگل این موارد را در نتیجه جستجو رتبه بندی میکند؟ ایجاد یا حتی تقلید کردن این خدمات و محتوا، تجربه و زمان زیادی نیاز دارد.

در واقع، به عنوان یک بهینه ساز موتور جستجوگر، فکر میکنم مسیر محتوا تنها راه پایدار برای کسب و کار بیشتر و تلاش برای رسیدن به OBA است. تایید می کنم که لینک بیلدینگ متمرکز برای کمک به شما موثر می باشد . هم چنین شما باید درباره سایت خود تبلیغ کنید. ( سایت خود را به دیگران معرفی کیند)

 

مدیر عامل گوگل، اریک اشمیت راندن بین خطوط را توصیه می کند. تا مدت ها فکر می کردم که این یک توصیه کارآمد برای  SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر است .

اگر شما یک برند موفق هستید و به خوبی فعالیت می کنید گوگل تمایل دارد تا اجناس شما را در بالاترین جایگاه رتبه بندی قرار دهد زیرا مطمئن است که شما آن را اسپم نخواهید کرد و صفحات خود را نیز با مطالب بیهوده پر نمی کنید. هم چنین مطمئن است که شما گوگل را نادان فرض نمی کنید.

پولی که روی میز رها شده در حال حاضر شیوه ی پاداش آن به قدرت دامنه ی همه جانبه و گسترده است

نکته : محتوا را در موضوع خود حفظ کنید. مگر اینکه محتواهایی با کیفیت بالا تولید کنید

( برای مثال ، الگوریتم ها هیچ روش غیر طبیعی را شناسایی نمی کنند. ) .

من همیشه فکر میکنم: چگونه لینک هایی را از سایت های بزرگ شناخته شده برای سایت خود پیدا کنم. لینک با کیفیت بعدی من از کجا می آید؟

به دست آوردن لینک از برندها و مارک های تجاری و یا وب سایت هایی که به خوبی فعالیت می کنند می تواند به معنی لینک های با کیفیت برای سایت شما باشند

البته برای بسیاری از افراد گفتن این موضوع از عمل کردن به آن راحت تر است اما نکته دقیقا همین است.

اما آیا هدف اصلی سایت شما این است که تبدیل به یک برند آنلاین شوید ؟ آیا گوگل برندهای بزرگ را در صفحات نتایج موتورهای جستجو ارگانیک قرار میدهد ؟

بله . تصور این موضوع سخت است که سیستمی مانند گوگل در طول چند سال اخیر  دقیقا برای ارایه لیست هایی که امروز دارد، طراحی نشده است و امروزه لیست گوگل پر از صفحاتی شده که در رتبه بسیار بالایی به دلیل داشتن دامنه یی پرمحتوا. قرار گرفته اند.

برندهای بزرگ مزایای زیادی در اکوسیستم گوگل دارند و برای تجارت های کوچک نوعی جذب و جهش هستند. نسبت به برندهای بزرگ تجارت های کوچکی برای گوگل وجود دارند تا Adwords را از رویدادهای غیرطبیعی خارج کنند.

 

تجارت های کوچک درصورتی می توانند موفق شوند که با توجه به نحوه تنظیم صفحه به صفحه محتوا در یک وب سایت روی یک استراتژی تمرکز کنند که پایه و اساس آن  عمق  است نه عرض و وسعت آن. 

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.