اصول اساسی بهینه سازی و سئو وب سایت

اصول اساسی بهینه سازی و سئو وب سایت

 

در طول این سالها، اگرچه اصول اساسی سئو و بهینه سازی تغییرات زیادی نکرده اما بسیار اصلاح شده است. گوگل صفحات مفیدی که از سیگنال های معتبر و محتوی رضایت بخش استفاده می کنند را  با ارزش تر می داند. علیرغم ادعای بعضی از افراد، گوگل درباره ارزش کارهای قانونی دروغ نمیگوید. اگر اینطور باشد همه کسانی که تلاش می کنند تا در رتبه بندی گوگل قرار بگیرند می بایست تمام مدت از تکنیک کلاه سیاه استفاده کنند.

 

بیشتر تجارت های کوچک تا متوسط به استراتژی های پیشرفته نیاز ندارند زیرا رقابت مستقیم آنها در این شیوه ها به کار گرفته نمی شود. اخیرا برای شرایط بسیار رقابتی یک کسب و کار متوسط بهینه سازی را شروع کردم و آن سایت  را در گوگل به مرتبه بالاتری رساندم. کار خاصی انجام ندادم اما مطمئن شدم که عناوین صفحه بهینه شده اند. متن صفحه اصلی را بازنویسی کردم و یک یا دو لینک هم از سایت های قابل اعتماد به دست آوردم. این سایت یک سایت چند ساله بود که گزارشی کاملی در گوگل دارد و چندین لینک ارگانیک از سایت های قابل اعتماد نیز بدست آورده است.

 

این سایت دامنه، قدرت و قابلیت رتبه بندی را در برخی موارد ارزشمند داشت و تمام کاری که ما باید انجام می دادیم ایجاد چند تغییر در سایت، بهبود عمق و تمرکز محتوی وب سایت، کنترل عملکرد کلمه کلیدی و اصلاح عناوین صفحه  بود. کمی محتوای تکراری وجود داشت که لازم بود آنها را مرتب کنیم . همچنین در برخی موارد محتوی ضعیف و بی اهمیت وجود داشت که نیاز به بررسی و تقویت داشت اما نیاز به هیچ اقدام پیشرفته ای نبود.

بسیاری از کسب و کارها می توانند با پیروی از اصول مقدماتی سئو بازدیدکنندگان را به سادگی به سمت رتبه بندی گوگل هدایت کنند .

 1. 1- همیشه مطمئن شوید که از هر صفحه ای در سایت حداقل به یک صفحه دیگر وصل باشید.
 2. 2- به تمام صفحات مهم خود وصل شوید.
 3. 3- فقط از منوی اصلی به صفحات خود وصل نشوید بلکه لینک های متنی مهم را در محتوای متن نیز بگنجانید. 
 4. 4- سعی کنید ویژگی هر صفحه و محتوی آن را تا حد ممکن منحصر به فرد نگه دارید.
 5. 5- سایت را برای بازدیدکنندگان بسازید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید. با این کار افراد بیشتری را به فروش واقعی هدایت می کنید.
 6. 6- از کلمات کلیدی استفاده کنید که برای بازیدکنندگان جذاب بوده و آن ها را به سمت صفحه محتوی هدایت کند.
 7. 7- دقت کنید کدام سایت ها را به چه صفحاتی لینک می کنید و لینک های  ورودی از چه سایت هایی دارید.
 8. 8- مکان های نمونه را در سایت های نسبتا قابل اعتماد پیدا کنید تا لینک هایی پر از متن پشتیبان را به دست آورید.
 9. 9- پیشرفت کار و آمارها را بررسی کنید
 10. 10- محتوای تکراری و ضعیف را به حداقل برسانید.
 11. 11- یک یا دو قانون را بدون شکستن، نادیده بگیرید و به کارتان ایمان داشته باشید شما احتمالا خوب خواهید بود.

 

بعد از انجام تمام این موارد، محتوی بیشتر و بهتری را به سایت خود اضافه کنید و اگر دوست دارید در گوگل محبوب تر شوید درمورد سایت خود بیشتر تبلیغ کنید. شاید حتی مجبور به پیاده سازی ۳۰۱ فانون عجیب باشید که بسیار پیشرفته است.

 

من سال ها تکنیک های بازاریابی  SEO یا بهینه سازی موتور جستجوگر را بررسی کرده ام. به نظر من بهتر است این کارهای ساده را انجام دهید و خیلی نگران تکنیک های پیشرفته سئو که در بعضی از وبلاگ ها خوانده اید نباشید. این دستورالعمل های ساده برای بسیار از تجارت ها سازنده تر و مقرون به صرفه تر و ایمن تر  است.

 

مراقب شبه علم باشید

شبه علم ادعا ، باور یا کاری است که  تظاهر می کند یک علم است اما در متادولوژی عامل مناسبی ساخته نشده و به آن وفادار نمی ماند. مراقب باشید؛ مردم سعی می کنند تا حواس شما را با شبه علم پرت کنند. این که گوگل قوانین را کنترل کرده و به میل خود آنها را تغیر میدهد، یک علم نیست.

 

من همیشه فکر می کردم که بهینه سازی راجع به این مسائل است :

 

همیشه انتطار داشتم یک سایت با داشتن موارد زیر از رتبه بندی گوگل حذف شود:

 

گوگل برای استفاده از هیچ یک از  موارد بالا به طور خودکار وب سایت شما را مجازات نخواهد کرد اما تمام موارد بالا باعث تنزیل یا حذف رتبه وب سایت شما در گوگل خواهند شد.

 

فکر نمی کنم نیازی به درک ریاضیات و علم گوگل داشته باشیم تا متوجه شویم مهندسان گوگل چه چیزی میخواهند. بزرگترین چالش این روزها بک لینک سایت های قابل اعتماد به ماست که در این صورت پاداش های ارزشمندی دریافت خواهیم کرد.احتمالا برای دریافت بک لینک از سایت های قابل اعتماد باید روی محتوی قابل عرضه، سرمایه گذاری کنید، یا سودها را برای فرد لینک شده ضروری سازید ( منظور فقط پرداختن به آن دسته از لینک هایی که افراد دیگر هم می توانند هزینه آن را بپردازند، نیست). خریدن لینک ها به ارتقا رتبه بندی کمک می کند اما احتمالا این روش متداول ترین تکنیک ایجاد لینک است تا جایی که تیم اسپم گوگل نگران این موضوع است.

 

بخاطر علاقه بسیاری که به علم بهینه سازی دارم تا حد ممکن مطالعه کرده ام اگرچه هنوز هم راضی نشده ام اما به تجربه دریافتم که لینک های ساختمانی، ایجاد محتوی مناسب و یادگیری نحوه کسب درآمد از این محتوی، بدون شکستن هیچ یک از TOSهای اصلی گوگل، با ارزش ترین کاربرد زمان من است. انجام بهتر و سریع تر این موارد بسیار عالی خواهد بود.

 

مشکلات زیادی در وبلاگ ها وجود دارند که شامل وبلاگ های من نیز می شوند. یکی از این موارد، اطلاعات غلط است. به ندرت نتایج و مشاهدات شما قطعی و 100% درست هستند. حتی اگر به تئوری نگه داشتن آب در چند سطح فکر کنید. اگر فکر می کنید صفحه وب شما فقط با اطلاعات دقیق، ارزشمند است سعی کنید پستهای قدیمی را با اطلاعات جدید به روز رسانی کنید و به یاد داشته باشید که بیشتر چیزهایی که شما درباره نحوه کار گوگل میخوانید،  فقط یک نظریه می باشد و مانند هر دانش دیگری « حقایق » می توانند با درک بیشتر و در طول زمان یا با چشم اندازهای متفاوت تر تغییر کنند .

 

دنبال کردن الگوریتم

 

هیچ راه حلی با ویژگی های خاص و فرمول های جادویی برای اینکه به سرعت در شماره 1 رتبه  بندی گوگل قرار بگیرید در هیچ جایگاه رقابتی بدون اسپم کردن گوگل وجود ندارد. به دست آوردن موقعیت بالا به صورت قانونی در موتورهای جستجوگر به تلاش بسیار زیادی نیاز دارد.در مورد ترفندها و شیوه های برتر مبارزه با گوگل پاندا کمتر صحبت شده است اما رازهای زیادی هم وجود ندارد (رازهای کلاه سفید وجود ندارند). تنها یک استراتژی هوشمندانه وجود دارد و راه حل هایی به دست آمده که از فرصت های آشکار از طریق جستجو در جایگاه بهره می گیرند. به محض اینکه گوگل یک استراتژی موفق را دریافت می کند که به نتیجه میرسد اصول و مواردی که به خاطر آنها تنبیه می شوید را ارائه می دهد - بنابراین از حمله به آخرین گرایش عمومی آگاه باشید.

 

دانستن آن چه برای رتبه بندی وب سایت شما بی فایده است یا به سایت شما آسیب می زند اغلب ارزشمند تر از دانستن چیزیست که به شما کمک های کوتاه مدت و زودگذر می کند. قرار گرفتن در بالاترین مرتبه رتبه بندی گوگل فرآیندی نسبتا ساده است اما مدام در حال تغییر است.  سئو یا بهینه سازی موتور جستجوگر حرفه ای مجموعه ای از مهارت ها، متدها و تکنیک ها می باشد و بیشتر شیوه انجام کارهاست تا راهی که متناسب با تمام ترفندها باشد.

 

بعد از گذشت یک دهه  تمرین و اعمال اقدامات واقعی هنوز تلاش می کنم تا بهینه سازی را به فرآیندهای ساده تر و مقرون به صرفه تر تبدیل  کنم زیرا فکر می کنم انجام کارهای ساده بهتر و قابل قبول تر است مانند داشتن متن خوب، ساخت منوهای ساده و لینک های کیفیت.

 

برای داشتن ارتباط و اعتبار مناسب درست مثل هر کار دیگری در دنیای واقعی، نیاز به زمان، تلاش و شانس زیاد دارید و این همان چیزیست که گوگل از شما می خواهد. اگر شرکتی به شما وعده تضمین ارتقا رتبه بندی را با استراتژی خاص و راه حل های ویژه ای بدهد، باید مراقب باشید و بررسی کنید که دستورالعمل ها و اصول گوگل را نقض نکرده باشد.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.