ارزیابی دائمی سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجوگر

ارزیابی دائمی سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجوگر 

 

تغییر مسیر برای «کاربران» به صورت «کلمه کلیدی ارائه نشده» که بیشترین تاثیر را روی «بازاریابان» خارج از اکوسیستم گوگل دارد یکی از عوامل رتبه بندی گوگل در فهرست های اورگانیک HARDER به شمار می رود -( بهینه سازان موتور جستجوگر)

 

هنگامی که مشاوران، یک صفحه وب را برای گوگل سئو و بهینه سازی می کنند بهتر است به جای کلمات کلیدی مرکزی، یک صفحه مرکزی به صورت انتزاعی داشته باشند. امروزه ابزارهای زیادی وجود دارد که به زمان تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی کمک می کنند اما اکثر ما هنگام دسترسی و استفاده از این ابزارها کلمات کلیدی هوشمندانه را از دست می دهیم.

 

در حقیقت، سایت شما هر لحظه، تحت تاثیر چندین فیلتر الگوریتمی مثل: Google panda وGoogle penguin و ... قرار می گیرد. این الگوریتم ها طراحی شده اند تا سایت های اسپم را تحت کنترل داشته باشند و وب سایت های مناسب، مرتبط و با کیفیت بالا را به بازدیدکنندگان ارائه دهند. گاهی ممکن است یک فیلتر به دلیل حفظ یک صفحه، در رتبه بندی پایین در صفحات نتایج موتورهای جستجو شکسته شود، در حالی که فیلتر دیگری رتبه یک صفحه را بالا ببرد. ممکن است شما محتوایی ضعیف اما لینک های ورودی عالی داشته باشید و یا برعکس؛ ممکن است محتوایی بسیار خوب با تکنیک سازمان بندی شده بسیار ضعیف داشته باشید.

 

تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی درست و دقیق، بسیار مهم است. سایتی که به مرتبه بالایی از رتبه بندی گوگل میرسد ممکن است به دلیل محتوای متن صفحه و کلمات کلیدی در لینک های داخلی و خارجی آن، پایین بیاید. در مجموع، گوگل از این سیگنال ها برای تعیین محل رتبه شما در رتبه بندی خود استفاده میکند و هیچ راه گزیزی وجود ندارد.

 

سعی کنید دلیل اینکه « چرا  گوگل یک صفحه خاص را در یک رقابت در رتبه بندی بالاتری قرار نمی دهد؟ » را شناسایی کنید، اغلب پاسخ در صفحه و یا بک لینک هایی است که به صفحه اشاره دارند.

 

 

با بررسی هر کدام از این مسائل، مشکلات وب سایت خود را شناسایی کرده و آنها را در راستای اهداف گوگل حل کنید. در این صورت ممکن است سایت شما برای بررسی های دستی انتخاب شود. آنگاه می توانید یک روزه سایت خود را بهینه سازی کنید و اجازه دهید یک منتقد اسپم گوگل وب سایت شما را بازبینی کند.

 

کلید یک اقدام موفق در سئو  این است که گوگل را متقاعد کنید که « صفحه شما برای هر سوال تحقیق شده ای مناسب ترین و مرتبط ترین است». شما می توانید این کار را با یک محتوی غنی از کلمات کلیدی منحصر به فرد انجام داده و لینکهای "کیفیت" را برای آن صفحه به دست آورد. البته انجام دادن این مسائل به سادگی بیان کردن آن نخواهد بود.

 

 

دفعه بعدی که شما صفحه ای را سئو یا بهینه سازی می کنید، دقت کنید؛ آنچه از نظر شما اسپم به نظر می رسد ممکن است گوگل نیز آن را یک اسپم در نظر بگیرد. از خود بپرسید کدام صفحات یا کدام لینک ها در سایت شما واقعا لازم هستند؟ روی کدام صفحات وب در معماری سایت  تاکید می شود؟ کدام صفحات را باید نادیده گرفت؟

 

از هر راهی که میتوانید بهینه سازی سایت را ارتقا دهید مثلا مطمئن شوید عناوین صفحه و متا تگ ها منحصر به فرد هستند. اما مراقب باشید، مدارک مشخص « تغییر رتبه » خطرناک است. تکنیک های ساده و تکنیک هایی که در برخی موارد قابلیت انداره گیری دارند در سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجوگر ارجحیت دارند. هدف این نیست که فقط در شرایط رقابتی رتبه بندی قرار بگیریم بلکه می خواهیم متوجه بعضی از دلایل رتبه بندی یک صفحه با یک عبارات کلیدی، شویم. سعی کنید تجربه کاربر خوب را برای انسان ها و موتورهای جستجوگر ایجاد کنید.

 

اگر هدف شما ایجاد یک محتوای متن با کیفیت بالا و مناسب و مرتبط با همه خوانندگان باشد احتمال موفقیت شما در فهرست های اورگانیک خیلی بیشتر خواهد بود و ممکن است اصلا نیازی به تکنیک ها و موضوعاتی مانند ریدایرکت ها و urlهای سازگار با موتور جستجوگر نداشته باشید.

 

برای پیروز شدن در شرایط رقابتی یک صنعت که جذب لینک های کیفیت آن دشوار است گاهی اوقات باید فنی تر عمل کنید. حتی گاهی اوقات در بعضی از صنایع، نیاز ۱۰۰٪  دارید تا به طور سنتی کلاه سیاه شوید تا به  100 نتیجه برتر رقابت و معاملات دست یابید.

قوانین سخت و سریعی برای موفقیت طولانی مدت در رتبه بندی وجود ندارند به جز ارتقا و توسعه وب سایت های باکیفیت با محتوای باکیفیت و لینک های باکیفیتی که به آن اشاره دارد.  هر چه شما دامنه قدرت کمتری داشته باشید به متن باکیفیت بیشتر نیاز دارید. هدف، ایجاد یک وبسایت رضایتبخش، با مجوز حقیقی است.

 

شما باید بهینه سازی را به صورت تجربی فرا بگیرید. با اشتباهات خود روبرو شوید و با بررسی و حل آن ها تجربه کسب کنید. من معتقدم تنبیه شدن راه بسیار خوبی برای یادگیری کارهایی است که نباید انجام شود. بعلاوه در هر قانون و قاعده ای استثناعاتی وجود دارد ولی احتمالا شانس شما برای تعیین دقیق این موضوع « که چرا موتورهای جستجوگر رتبه بندی را انجام میدهند ؟ » بسیار کم خواهد بود. بعلاوه ذهن خود را درگیر جزئیات رتبه بندی گرانشی نکنید زیرا تاثیر چندانی نخواهد داشت مگر اینکه زمان کافی برای انجام این کار را داشته باشید! معمولا موضوعات مهمتری وجود دارد. وقتتان را صرف موضوعات مهم کنید مثل : بک لینک های خوب و یا محتوای بسیار عالی و غنی.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.