آیا فقط اولین لینک در رتبه بندی گوگل اهمیت دارد؟

آیا فقط اولین لینک در رتبه بندی گوگل اهمیت دارد؟

 

اخیرا یکی از موضوعات مورد بحث وب مسترها در سئو، تلاش برای تعیین این موضوع است که گوگل کدام لینک ها را در سایت شما به عنوان لینک های onpage می شمارد. آیا لینک متن پشتیبان دوم در یک صفحه شمارش می شود یا خیر؟ برخی معتقدند در صورت وجود دو لینک در یک صفحه، گوگل لینکی با کد بالاتر را شمارش می کند.

مدتی قبل من این موضوع تحت عنوان « آیا گوگل اولین لینک داخلی را حساب می کند یا خیر؟ » آزموده ام. بطور مثال، اگر صفحه ای را انتخاب کنید و من دو لینک را در آن قرار دهم آیا هر دو لینک در یک صفحه می آیند؟ در حقیقت این مورد خیلی علمی نیست، اما ایده جالبی است.

آیا گوگل فقط اولین لینک را شمارش می کند یا اینکه متن پشتیبان هر دو لینک را نیز تشخیص میدهد و مزایای  متن را در هر دو لینک (به ویژه اگر متن پشتیبان در هر دو لینک متفاوت باشد) به صفحه شما می رساند؟ آیا گوگل دومین لینک را نادیده خواهد گرفت؟ دانستن این موضوع، سوال دیگری بوجود می آورد: اگر فلش هدایتی شما صفحات اصلی لینک شده به آن را داشته باشد، لینک های شما در محتوی نادیده گرفته خواهند شد و کمترین ارزشی به آنها داده نمی شود؟

 

 

لینک ها در محتوی متن بسیار ارزشمندند اما آیا این به معنای قرار دادن کلیک در زیر کپی برای به دست آوردن متن پشتیبان داخلی گوناگون و گسترده در یک صفحه می باشد؟ ممکن است اینطور باشد اما من تصور میکنم این یکی از بحث های جالب در جامعه امروزیست و شاید گوگل به صورت کاملا متفاوتی با لینک های داخلی در مقابل لینک های خارجی دیگر وب سایت ها عمل کند.

گوگل به سرعت در حال تغییر است بنابراین شما هنگام بهینه سازی سایت خود تصور کنید فقط اولین لینک در صفحه شمارش خواهد شد و سعی کنید تنها یک بار از یک صفحه به صفحه دیگر در سایت های مشتری وارد شوید مگر اینکه این تغییر مسیر برای بازدیدکنندگان مفید باشد.

 

هرگونه کپی برداری باذکر نام شرکت طراحی سایت مبنا تک هیوا و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.