آشنایی کامل با سئوی کلاه سیاه و تکنیک های آن

عصر فناوری امروز به حدی پیشرفت کرده است که افراد به راحتی می توانند با استفاده از دنیای مجازی به کسب درآمد بپردازند. یکی از این تکنیک ها استفاده از سئو و تولید محتوای عالی در مدیریت وب سایت می باشد که با استفاده از تکنیک های سئوی کلاه سیاه در حال نقض شدن می باشند. افراد زیادی در تلاش هستند تا با استفاده از سئوی کلاه سیاه، به نقض قوانین بپردازند یا به عبارتی قوانین گوگل را دور بزنند که گوگل برای آنها جریمه هایی تدارک دیده است.

سئوی کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه به معنی استفاده از روش های غیرقانونی برای بالا بردن رتبه بندی شما در گوگل می باشد. در روش سئوی کلاه سیاه هدف مسئولین سایت رضایت کاربران نمی باشد، بلکه به دنبال افزایش رتبه در موتورهای جستجو می باشند. برخی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه عبارتند از استفاده از کلمات کلیدی زیاد، مخفی سازی لینک ها و متن، خرید لینک، محتوای کپی شده، مخفی کاری، کامنت های اسپم، پنهان کردن متن و غیره می باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم، تا به اشتباه از این تکنیک های سئوی کلاه سیاه در سایت خود استفاده نکنیم.

سئوی کلاه سیاه

استفاده از کلمات کلیدی زیاد

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی یا به عبارتی Keyword Stuffing شیوه ای است که شما بارها با ورود به سایت های مختلف با آن روبرو شده اید. در این روش بجای اینکه با یک محتوای ناب درباره کلمه کلیدی مورد نظر رو به رو شوید، با لیستی از کلمات کلیدی برخورد می کنید که بدون هیچ گونه هدفی در کنار همدیگر قرار گرفته اند. امروزه گوگل طوری به روز رسانی شده است که شما به حد کافی می توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید. برای مثال در این شیوه سئوی کلاه سیاه با ورود به سایت می بینید که لیستی از شماره های تماس، آدرس، اسم یا کلمات در کنار یکدیگر آورده شده اند که هدف آنها فقط بدست آوردن رتبه بالاتر در گوگل می باشد.

سئوی کلاه سیاه

محتوای کپی شده و فاقد کیفیت

یک شیوه قدیمی سئوی کلاه سیاه استفاده از محتوای تکراری و کپی شده وب سایت های دیگر می باشد. در گذشته کلاه سیاه ها می توانستند به صورت لحظه ای با استفاده از این روش در رتبه گوگل خود تغییراتی ایجاد کنند. اما امروزه گوگل بر طبق اصول و همچنین استفاده از الگوریتم پاندا به راحتی متوجه محتوای کپی شده می شود و سایتی که از محتوای کپی شده استفاده کرده است را مورد جریمه قرار می دهد. استفاده از کلمات نامرئی نیز باعث تولید محتوای بی کیفیت می شود. در این شیوه برای مثال در گوگل راجع به چای اصیل سیاه جستجو می کنید، اما وقتی وارد صفحه می شوید با یک محتوا راجع به موضوع دیگری برخورد می کنید. در این شیوه سئوی کلاه سیاه، مطلبی که نوشته شده است نامرئی یا به رنگ پس زمینه است و قابل رویت نمی باشد. استفاده از این شیوه ها باعث می شود وجهه شما در میان کاربران خراب شود.

سئوی کلاه سیاه

مخفی کاری یا Cloaking

اخیرا مخفی کاری تبدیل به یکی از شیوه های متداول سئوی کلاه سیاه شده است. در این روش مسئولین سایت بخشی از محتوا را برای کاربران نشان می دهند، در حالی که آن بخش در صفحات جستجو به نمایش گذاشته نمی شود و شما در حین جستجو با محتوایی دیگر رو به رو می شوید. این امر به آنها کمک می کند تا در زمان جستجو، این سایت در زمینه های مختلف در لیست جستجو قرار بگیرد. متنی که در این شیوه نوشته می شود، فقط برای موتورهای جستجو نشان داده می شود. فراموش نکنید اخیرا ربات ها و الگوریتم های گوگل به حدی پیشرفت کرده است که پس از مدت زمانی متوجه این تکنیک بی رحمانه سئوی کلاه سیاه خواهد شد.

سئوی کلاه سیاه

کامنت های اسپم

یکی از تکنیک های متداول سئوی کلاه سیاه کامنت های اسپم می باشد که شما اغلب با آنها مواجه می شوید. این کامنت ها بدین صورت هستند که شما اغلب شاهد افرادی هستید که در زیر محتوای سایت لینک های سایت خود را قرار می دهند یا کامنت هایی نامربوط می گذارند. اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که این لینک ها هیچ ارتباطی با موضوع محتوایی که شما در سایت خود گذاشته اید ندارند. همیشه قبل از تایید کامنت هایی که بر روی محتوا شما گذاشته می شود، سعی کنید به دقت آنها را بررسی کنید تا منجر به تاثیرات منفی بر روی سایت نشود. اگر فکر می کنید آن لینک ها می توانند به عنوان لینک پشتیبان در سایت عمل کنند، کاملا اشتباه می کنید. چرا که سایت ها اغلب این لینک ها را در حالت non follow قرار می دهند.

سئوی کلاه سیاه

ریدایرکت های مخفیانه

بارها شده است که برای مشاهده یک صفحه بر روی یک وبسایت کلیک کرده اید، اما در عوض مشاهده می کنید که به صفحه ای غیر از آنچه که مد نظر شما بوده است، ارجاع پیدا کرده اید. در این تکنیک سئوی کلاه سیاه، شما خواهید دید که آدرس مد نظر شما به صورت موذیانه ای تغییر پیدا می کند. برای مثال می خواهید یک مطلب پزشکی بخوانید یا یک کتاب را دانلود کنید، اما پس از کلید بر روی لینک وارد یک صفحه تبلیغات کفش می شوید.

سئوی کلاه سیاه

صفحات مشابه

یکی دیگر از تکنیک های سئوی کلاه سیاه استفاده از صفحات مشابه برای یک محتوا می باشد. در این روش یک یا چند کلمه کلیدی دارید و برای آنها چندین دروازه مختلف ایجاد می کنید. در این تکنیک کاربر با جستجو هر بار فقط به یک صفحه و یک وب سایت فرستاده می شود. یکی از عواملی که با استفاده از آن می توانید باعث بهبود سئو سایت خود شوید، برچسب گذاری می باشد. نحوه استفاده از برچسب گذاری می تواند تعیین کننده سئو سایت شما باشد. در صورتی که از تعداد زیادی برچسب استفاده کنید که همگی تقریبا مشابه می باشند و به یک محتوا لینک داده می شوند، الگوریتم گوگل آن را به عنوان نوعی اسپم شناسایی می کند و در نهایت سایت شما را جریمه خواهد کرد. شما با استفاده از برچسب گذاری برای یک عبارت می توانید با کمی تغییر در کلمات کلیدی، صفحات مختلفی ایجاد کنید که در انتها کاربر به یک صفحه مشخص فرستاده می شود؛ فراموش نکنید این شیوه نقض کننده قوانین گوگل می باشد.

سئوی کلاه سیاه

خرید لینک

برخی از افراد برای اینکه به سرعت در صفحات اول جستجو جایگاه پیدا کنند، اقدام به خرید لینک می کنند. کلاه سیاه ها با استفاده از این روش قصد دارند که دیگر هزینه ای بابت تولید محتوا نکنند و با خرید لینک به بهینه سازی سایت خود بپردازند. گوگل با این شیوه سئوی کلاه سیاه به شدت برخورد می کند و در صورت مشاهده جریمه های سنگینی را متحمل خواهید شد.